Hody a dožinky doplní tradičná púť na Kalváriu aj nová Chmeľová Nitra

Obnovené hody a dožinky sa tento rok budú v Nitre konať po štvrtý raz. Okrem zvyčajného programu, ku ktorému patrí púť na Kalváriu, bude slávnosti dopĺňať program Nitrianskeho kultúrneho leta a 1. ročník festivalu Chmeľová Nitra.

foto: archív TV Nitrička

Nitrianske hody a dožinky začnú v sobotu 13. augusta na pešej zóne a Svätoplukovom námestí.

Na dožinkový jarmok môžu návštevníci prísť už od 10. hodiny. Od 16.00 hod. sa na pódiu postupne vystriedajú folklórne súbory Jaročan, Tradícia a detský súbor Zbežanček.

Dožinkový sprievod a dožinkové pásmo sa bude konať o 18. hodine.

Po ňom nasleduje letová prehliadka historických lietadiel a vetroňov a koncerty hudobníkov Funny Fellows, Kataríny Ivankovej & The Sense. Sobotný program o 21.30 hod. zavŕši Orchester Jeana Valjeana.

Jarmok bude pokračovať v nedeľu 14. augusta opäť od 10. hodiny. O 15.00 hod. vystúpia v rámci Nitrianskeho kultúrneho leta Dychový orchester ZUŠ Rosinského v Nitre, Divadlo Zábavka: Klauniáda, 1031 Ansámbl.

„Hody sa v Nitre viažu k sviatku Nanebovzatia Panny Márie, ktorému je zasvätený aj kostol na Kalvárii. Každoročná, ľudovo nazývaná púť k Matke Božej sa na Kalvárii bude konať aj tento rok a privíta mnoho domácich obyvateľov a návštevníkov z okolia Nitry,“ pripomína mesto Nitra.

zdroj: FB Farnosť Nitra – Kalvária

Novinkou bude tento rok festival Chmeľová Nitra, počas ktorého bude od piatku 12. do nedele 14. augusta na námestí predstavených viac ako 60 druhov piva zo 7 slovenských a zahraničných pivovarov.

Televízia Nitrička

Forgot Password