Dokonalá koruna krásy

Nemecký spisovateľ Jean Paul napísal: ,,Žena je najčudnejšia zmiešanina tvrdohlavosti a vypočítavosti. Pokojne dá za muža život, ale neostrihá si kvôli nemu vlasy.”

zdroj: Pixabay.com

Starostlivosť o vlasy zahŕňa množstvo procesov. Čo robiť, aby ste ich mali dokonalo krásne, vyživené a lesklé, vám poradí kaderníčka Kristína Valaská.

Očista vlasov a pokožky
Najčastejšou chybou, ktorú ženy robia pri očiste vlasov je, že si zvyknú umývať vlasy denne. Ide o prehnanú starostlivosť, ktorá vedie k ich oslabeniu a zhoršeniu kvality. Každodenným umývaním zbavujete vlasy prirodzenej ochrany a výživy. Vlasy sa častým umývaním sušia a lámu. Ak však máte potrebu si vlasy umývať denne, zvoľte si šetrné prípravky určené špecificky na každodenné používanie.

zdroj: Instagram – Kristína Valaská Hairstylist

Hydratácia vlasov
Nevyhnutnou súčasťou po umytí vlasov je, samozrejme, ich hydratácia. Ktorá žena chce mať suché vlasy bez lesku? Po umývaní šampónom zostanú vlasy otvorené. Nikdy preto nezabudnite na kondicionér, je alfou a omegou pri starostlivosti o vlasy. Skvelým krokom je aj maska s pridanými olejmi, napr. z bambuckého masla, olív alebo argánového oleja. Vlasy sa vám odvďačia svojou krásou, leskom a vitalitou.

Je úlohou vlasového stylistu, aby usmernil svojich klientov. Vysvetlil im, ako si vlasy ošetrovať a upravovať.

zdroj: Instagram – Kristína Valaská hairstylist

Zdravé vlasy vďaka správnej starostlivosti
Tým, že necháte vlasy voľne vyschnúť na vzduchu, urobíte veľmi veľa pre ich zdravie a prirodzenú krásu. Skutočnosť je taká, že nie vždy máme čas na to, nechať ich vysušiť prirodzenou cestou. Ak nechcete riskovať vysušené končeky a stratu lesku, určite siahnite po ochrannom spreji. Ten vmasírujte do vlhkých vlasov. Dbajte na to, aby ste žehličku a kulmu používali výlučne na suché vlasy. Na vysušené končeky môžete použiť olejčeky, ktoré ich skvelo vyživia.

Najlepšie potraviny pre vlasy
Okrem správnej starostlivosti zvonka je veľmi dôležité, aby sme vlasom dodávali živiny aj zvnútra. Vhodné je avokádo, nízkotučné bielkoviny (domáca hydina, ryby, červené mäso), celozrnné potraviny, jahody, ríbezle, černice, čučoriedky, losos, špenát, brokolica a tiež ružičkový kel. Pokiaľ máte problém s vypadávaním vlasov, ide takmer určite o deficit železa. V tomto prípade sa dporúča návsteva lekára, ktorý navrhne ďalšie kroky.

zdroj: pixabay.com

Posledné rady na záver
Buďte k svojim vlasom nežné. Po umývaní si vlasy nechajte vysušiť prirodzene. Na česanie používajte kefu, ktorá nemá ostré končeky. Vlasy kefujte opatrne a pomaly. Vyhnite sa dlhému sprchovaniu. Trichlórometán, ktorý sa nachádza v chlóre, je pre ne veľmi škodlivý. Žehlite, fénujte a farbite ich čo najmenej. A skvelým tipom je aj saténová obliečka na vankúš, ktorá je šetrná k vlasom.

Televízia Nitrička

Forgot Password