Do Nitry sa po troch rokoch vrátila Rakúsko-slovenská letná jazyková škola

Vďaka Filozofickej fakulte Univerzity Konštantína Filozofa strávilo v meste pod Zoborom 10 nezabudnuteľných dní 25 vysokoškolských študentiek a študentov z Rakúska a Slovenska.

„Vyučovanie rakúskej nemčiny a slovenčiny viedli skúsené a zanietené lektorky a lektori. Vďaka ich kreativite a pedagogickým schopnostiam, zábavnému, nápaditému a komunikatívnemu spôsobu vyučovania a rôznorodým tandemovým aktivitám sa vyučovanie stalo pre účastníčky a účastníkov letnej školy neopakovateľným zážitkom,“ zhodujú sa Oľga Wrede a Ján Čakanek z Katedry romanistiky a germanistiky. Nechýbalo čítanie rakúskych novinových článkov, sledovania videí, rozprávanie, precvičovanie gramatiky až po hranie stolových hier.

Rakúsko-slovenská letná škola sa prvýkrát konala v Nitre v roku 1999. Jej hlavným poslaním je nielen zdokonaliť si jazykové znalosti, ale aj lepšie spoznať kultúru, históriu a mentalitu svojho geografického suseda.

Nemenej pestrý a zaujímavý bol aj voľnočasový program rakúsko-slovenskej letnej školy. „Účastníčky a účastníci letnej školy mali možnosť absolvovať turistický výstup na Zobor, spoznať bližšie históriu a zákutia Horného a Dolného mesta Nitra, zúčastniť sa celodenných výletov do Banskej Štiavnice a Komárna či previezť sa v Štúrove výletnou loďou po Dunaji,“ dodali organizátori.

Účastníčky a účastníci Rakúsko-slovenskej letnej školy získali po jej úspešnom absolvovaní certifikát.

Zdroj: UKF

V prípade, že pripravujete podujatie alebo máte iné zaujímavé informácie, tipy či postrehy, môžete ma kontaktovať na jana.krajcovicova@nitrianskyhlasnik.sk.

Televízia Nitrička

Forgot Password