Časť obyvateľov Borovej a Roľníckej ulice v Nitre je v karanténe. Izoláciu majú kontrolovať

Vyhláškou Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Nitre z 18. marca boli nariadené opatrenia pri ohrození verejného zdravia pre mesto. Dôvodom je opäť koronavírus.

foto ilustračná (pixabay.com)

Podľa vyhlášky je mesto povinné zabezpečiť kontrolu dodržiavania karanténnych opatrení. Sledovať sa má dodržiavanie izolácie v domácom prostredí osôb chorých a pozitívne testovaných na ochorenie COVID-19. Okrem toho má byť kontrolovaná aj karanténa „všetkých osôb, ktoré boli v úzkom kontakte s osobami pozitívnymi na ochorenie COVID-19, ktoré sú obyvateľmi bytových jednotiek na ulici Borová č. 31, č. 29, č. 12 a Roľnícka č. 15,“ uvádza sa vo vyhláške.

Kontrolu je povinné zabezpačiť so štátnou políciou a ďalšími zložkami.

Lokalitu bolo potrebné strážiť z dôvodu karanténnych opatrení aj minulý rok. Okrem policajných hliadok majú na mieste pôsobiť asistenti podpory zdravia z organizácie Zdravé regióny. V prípade porušenia izolácie má byť upovedomený RÚVZ Nitra a osobám nedodržujúcim opatrenia má byť zamedzený pohyb po meste.

zdroj: FB Polácia SR – Nitriansky kraj

„Polícia už bola o situácii upovedomená. Tá v spolupráci s príspevkovou organizáciou ministerstva zdravotníctva Zdravé regióny zabezpečuje dodržiavanie karanténnych opatrení,“ uviedol hovorca mesta Nitra Tomáš Holúbek.

Radnica podľa jeho slov zasahuje iba v prípade, že o to požiadajú jednotlivé zložky.

„Je to napríklad v prípade, že rodiny, ktoré majú byť v karanténe, nespolupracujú alebo sa vyskytnú iné problémy. V prípade potreby zapájame aj našich členov miestnej občianskej poriadkovej služby, ktorí sú pre nás spojkou medzi marginalizovanou komunitou a samosprávou. Nákupy si osoby v karanténe zabezpečujú cez svojich príbuzných, prípadne cez Zdravé regióny,“ dodal Holúbek.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password