Čaká sa na čakáreň. Doterajší spôsob prihlasovania na očkovanie má nahradiť čoskoro

Registrácia bude fungovať s prideleným PIN kódom, ktorý príde ako SMS alebo email.

zdroj: TV Nitrička

Presný dátum ministerstvo zdravotníctva neuvádza. Vie sa len, že nový systém prihlasovania na očkovanie by mal fungovať už tento týždeň. „Čakáreň“ pripravuje rezort spolu s Národným centrom zdravotníckych informácií. Sľubuje, že ľudia už nebudú musieť striehnuť pri počítačoch.

Očkovacie termíny sú teraz naplnené, preto sa systém má spustiť v najbližších dňoch. „Tieto dni využívame na záverečné testovanie aplikácie. Aktuálne sa uskutočňujú záťažové testy,“ povedal nový riaditeľ NCZI Róbert Suja. Na miesto nastúpil po minulotýždňovom odvolaní Petra Bielika po problémoch s prihlasovaním na očkovanie.

Nový formulár bude zatiaľ určený pre štyri skupiny obyvateľov.

Medzi nimi sú napríklad seniori nad 60 rokov a zdravotníci. „Po zaregistrovaní by sa mal záujemca svoj termín na očkovanie dozvedieť najneskôr dva dni pred vakcináciou. Termíny budú prideľované podľa kritérií, ktoré sú nastavené v súčasnosti,“ spresnil Ján Hargaš, poradca pre oblasť informatizácie Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR.

Pri registrácii si záujemca môže vybrať preferované miesto, kde chce byť očkovaný.

V prvom kroku si záujemca vyberie jednu z ponúknutých skupín, ktoré majú aktuálne nárok na vakcínu. Následne vyplní osobné údaje ako meno, priezvisko, rodné číslo, adresu či telefónne číslo. V druhom kroku si záujemca vyberie miesto očkovania, ktoré preferuje. V treťom kroku aplikácia zobrazí voľné miesta na očkovanie. Pokiaľ také nebudú, záujemca sa zaregistruje ako čakateľ. 

„Systém každej registrácii pridelí PIN kód, ktorý príde ako SMS aj email, a človek sa stáva čakateľom,“ vysvetlila Barbora Mareková z NCZI. Čakateľ bude mať možnosť aj po registrácii zmeniť svoje údaje či registráciu úplne zrušiť. „Vybrané vakcinačné centrum vie zas odložiť termín očkovania, keď sa na ňom nemôžete zúčastniť, napríklad keď ste chorý. Centru to treba oznámiť aspoň 24 hodín vopred,“ uzavrela Barbora Mareková z NCZI.

Televízia Nitrička

Forgot Password