Bude Prior opäť Priorom? Meno pre obnovený obchodný dom v centre Nitry vyberáte vy

Na výber máte z desiatich najčastejšie sa opakujúcich tipov ankety.

foto: odnitra.sk

Po rokoch sa do obchodného domu (OD) v centre Nitry vrátia zákazníci a vyzerá to tak, že to bude už čoskoro. Budúci nakupujúci majú teraz možnosť vybrať nové meno zrekonštruovaných obchodných priestorov. Návrhy ste mohli posielať do 9. mája.

Z najčastejšie sa opakujúcich názvov bolo vybraných desať, konečné pomenovanie môžete ovplyvniť hlasovaním za jeden z nich.

„Do súťaže ste nám poslali množstvo nápadov. Dali sme do ankety desať NAJ názvov a na vás zostáva hlasovať za ten, ktorý sa vám páči,“ oznamuje webstránka obchodného domu na www.odnitra.sk. Vyberať si tu môžete z týchto názvov: OD Prior, OD Pribina, OD Zobor, OD Corgoň, OD Nitrička, OD Red, OD Artin, OD Nitro, OD Rubín, OD Tríbeč.

foto: TV Nitrička

Obchodné priestory boli zatvorené od leta 2017. S úpravou vnútorných priestorov sa začalo koncom roka 2019 a nový obklad pribudol len nedávno. Z reportáže Televízie Nitrička ste sa mohli dozvedieť, že výslednú podobu obvodového plášťa ovplyvnil aj názor nitrianskej radnice. Výraz budovy sa mal čo najviac priblížiť pôvodnému, zároveň malo ísť o mix farieb a materiálov, ktoré budú vhodné do centra mesta 21. storočia.

Pôvodný keramický obklad OD zo 60. až 70. rokov časom nahradil plast.

Nitriansky Prior vznikal v rokoch 1969 – 1974 podľa návrhu architekta Ivana Matušíka. Juraj Novák a Richard E. Pročka v knihe Architektúra 20. storočia v Nitre uvádzajú, že tehlové murivo plášťa bolo pôvodne obložené keramickým obkladom. Táto podoba OD sa udržala do 90. rokov: „Potom sa postupne začal uvoľňovať zle osadený keramický obklad, ktorý bol nahradený ľahším z plastu“. Teraz ho nahradil obklad v zemitých odtieňoch, ktorý pripomína jeho pôvodnú podobu.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password