Radnica mala pri obnove starého Tesca svoje požiadavky

Práce v obchodných priestoroch v centre Nitry pokročili. Otvoriť by ich mohli už tento rok.

foto: TV Nitrička

Bývalý Obchodný dom Tesco v centre Nitry je zatvorený od leta 2017. Istý čas v ňom nebolo vidieť žiadny pohyb, rekonštrukčné práce sa napokon rozbehli koncom roka 2019. Hovorkyňa OD Ivana Strelcová minulý rok uviedla, že dátum otvorenia vynovených obchodných priestorov zatiaľ nebudú konkretizovať. Podľa predpokladu, a ak to situáciu dovolí, by to mohlo byť už v 1. polovica tohto roka.

Nitrianska radnica mala pri obnove budovy svoje požiadavky.

„Aby sa ten výraz budovy čo najviac priblížil tomu pôvodnému. Konkrétne ide o obvodový plášť, ktorý bude vo zemitých farebných škálach,“ potvrdil hlavný architekt mesta Viktor Šabík. Pôvodný tmavohnedý obklad majú nahradiť odtiene žltej a červenej. Druhým výrazným materiálom bude sklo. Podľa hlavného architekta tak vznikne zaujímavý mix na fasáde, ktorý bude vhodný do centra mesta 21. storočia. „S tým, že veľké presklené plochy budú dominovať v tých dvoch parteroch, na prízemí a v terasovej časti,“ vysvetľuje Viktor Šabík.

Spoločnosť Tesco by v obchodných priestoroch nemala chýbať. Opätovne to potvrdila jeho hovorkyňa. Ďalší nájomcovia sú zatiaľ neznámi.

Zábery z priebehu rekonštrukcie, vizualizácie a ďalšie informácie si pozrite v reportáži Televízie Nitrička.

Televízia Nitrička

Forgot Password