Bezplatnú autobusovú dopravu budú mať utečenci aj v Nitrianskom kraji. Nitra hľadá dobrovoľníkov

Centrum na uskladnenie materiálnej pomoci by malo fungovať od budúceho týždňa

foto: NH

Nitriansky samosprávny kraj (NSK) sa pripája k samosprávam, ktoré utečencom z Ukrajiny poskytnú bezplatnú dopravu.

Bezplatné cestovné v prímestskej autobusovej doprave na území Nitrianskeho kraja bude určené pre občanov z Ukrajiny, ktorí vzhľadom na prebiehajúci vojnový konflikt opustili krajinu a majú štatút cudzinca žiadajúceho o poskytnutie dočasného útočiska.

„Vzhľadom na aktuálnu situáciu na Ukrajine zavádza Nitriansky samosprávny kraj odo dňa 9.3.2022 opatrenie v podobe bezplatného cestovného,“ spresnil rozhodnutie Úrad NSK.

V krajskom meste vzniká logistické centrum

Mesto Nitra v týchto dňoch pripravuje logistiské centrum humanitárnej pomoci pre utečencov. Fungovať by malo od budúceho týždňa. „Aktuálne potrebujeme palety, ktoré budú slúžiť na uskladnenie materiálnej pomoci. Ak ich viete darovať, kontaktujte koordinátora z COMIN-u na tel. čísle +421 947 912 577,“ uvázda mestský úrad.

Magistrát aktuálne hľadá zdatných dobrovoľníkov.

„Ak máte voľný čas, chuť pomáhať a nevadí vám fyzická práca, prihláste sa cez formulár https://bit.ly/pomocpreukrajinu, v ktorom zaškrtnite ,Logistika – pomocné práce‘,“ vyzýva mestský úrad.

Žiadosti o poskytnutie dočasného útočiska vybavuje cudzinecká polícia na Kalvárskej ulici v Nitre v pracovných dňoch od 8. do 17. hodiny, pričom časy by sa mali predlžovať. Žiadateľ potrebuje cestovný doklad alebo akýkoľvek iný doklad, ktorým môže preukázať totožnosť s fotografiou. Doklad o ubytovaní, ak má nejaké zabezpečené, povinný nie je. Cudzinci môžu v Nitre využiť centrum prvého kontaktu – COMIN.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password