6 TIPOV PRE KRÁSNU BRADU

Hovorí sa, že brada nezakrýva identitu, ona ju vytvára.

V minulosti boli brady symbolom mužnosti, múdrosti a sily. V rannom Egypte si faraóni nechávali vyrábať kovové brady, ktoré pre nich boli znakom dôstojnosti. V starovekom Grécku bolo holenie brady využívané ako trest. 

Dnes je brada pre pánov skôr trendy módnym doplnkom. Niektorí by bez nej nevedeli existovať. Brada z chlapcov robí mužov. Ak si však myslíte, že vám ledabolo narastie do krásy, ste na omyle. Je potrebné, aby ste sa o ňu dôkladne starali. Starostlivosť o ňu zahŕňa niekoľko procesov, a to umývanie, zastrihávanie, dokonca prečesávanie. Krásnu bradu si môže dopestovať každý chlap, prinášame vám tipy, ako na to. 

Dbajte na čistotu 

Vlasy si neumývate obyčajným mydlom, bolo by teda hlúpe používať ho na bradu. Na trhu existuje množstvo šampónov a mydiel určených špecificky na brady. Vďaka nim ju budete mať vždy jemnú, vyživenú a voňavú. 

ilustračný obrázok

Hydratácia  

Suchá a tvrdá brada je nenositeľná. Tú správnu hydratáciu vám zaručí kvalitný kondicionér. Nielenže sa budete cítiť komfortne, ale aj vaša brada bude zdravá.

Objavte čaro olejov

Jeden z najpodstatnejších krokov pri starostlivosti o bradu je používanie oleja, mnohí barberi ho považujú za top produkt pre brady. Pravidelná aplikácia oleja bradu hydratuje, ale tiež pokožkou pod ňou. Používaním oleja zabezpečujete brade a pleti dostatok vitamínov a vhodné podmienky pre jej rast. 

Nezabúdajte na dezinfekciu

Musíme si uvedomiť, že brada sa nachádza hneď pod ústami. Pôsobí na ňu viacero faktorov, a to kýchanie, potenie a mnohé iné. Dezinfekčné prostriedky pre brady sú navrhnuté tak, aby zabezpečili účinnú antibakteriálnu a čistiacu ochranu.  

Pravidelné česanie

Česanie a kefovanie brady má viacero benefitov. Nielenže rozčesáva bradu a distribuuje prírodné oleje, kefovanie brady zlepšuje krvný obeh a tým podporuje jej rast.

Zastrihávajte ju

Posledným krokom pri úprave brady je jej príležitostné zastrihávanie. Chĺpky nerastú rovnomerne, čiže pre udržiavanie pekného tvaru je nevyhnutné, aby ste ju občas zastrihli. 

Poslednou radou je už len ,, buďte trpezliví“. Brada vám nenarastie od večera do rána. Správnou starostlivosťou však docielite to, že výsledný „look“ bude dokonalý. 
Veronika Barboríková

Odmena na tento týždeň – výherná barber sada
Do súťaže ju venoval Svet muža

Televízia Nitrička

Forgot Password