Policajti a Diecézna charita Nitra sa spojili: Na Ukrajinu posielajú elektrocentrály

Elektrocentrály boli nakúpené z finančných zbierok.

foto ilustračná: pixabay.com

Okrem materiálnych zbierok sa konajú aj viaceré finančné zbierky na pomoc Ukrajine. Okresné riaditeľstvo Policajného zboru SR v Komárne a Centrum podpory v Nitre vyzbierali aj 390 eur v hotovosti. Peniaze mali byť určené na kúpu vecí, ktoré sú aktuálne najpotrebnejšie.

„V tom okamihu však prišla požiadavka na zabezpečenie elektrocentrál a tak bolo rozhodnutie jasné,“ uvádza polícia Nitrianskeho kraja na sociálnej sieti.

K vyzbieranej sume pribudlo ešte 500, ktoré zabezpečili policajti Železničnej polície z Nitry. „Aj keď ide v tejto situácii o nedostatkový tovar, podarilo sa nám zabezpečiť 4 elektrocentrály, ktoré cestou Diecéznej charity v Nitre poputujú na Ukrajinu,“ dodáva polícia.

Finančná pomoc bola nedávno vyzbieraná tiež na benefičnom swape v nitrianskom Sekáči. Peniaze šli na účet organizácie Človek v ohrození. O pomoci Diecéznej charity Nita, Farnosti Nitra – Klokočina, Maltézskeho rádu či Centra pre rodinu sa dozviete viac v reportáži Márie Geierovej. Dobrovoľníci z Maltézskej pomoci pomáhajú priamo na hraniciach.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password