Za exotikou nemusíte chodiť ďaleko, krokodíly a ďalšie plazy máme aj v Nitre

Vivárium Slovenskej poľnohospodárskej univerzity (SPU) ponúka počas víkendov možnosť spoznať svet plazov naživo.

Foto ilustračná: Pixabay.com

Krokodíly, hady, jaštery, pavúky, korytnačky a ďalšie tvory zo zvieracej ríše si môžete pozrieť naživo. Zaujímavý zážitok ponúka Vivárium Ústavu chovu zvierat Fakulty agrobiológie a potravinových zdrojov SPU počas víkendov od 9. do 15. hodiny. „V prípade väčšieho záujmu budú vstupy každú polhodinu,“ informuje vivárium.

Niektoré zvieratá je možné pohladkať a odfotiť sa s nimi.

„V expozícii naživo uvidíte vyše 80 zaujímavých zvierat prevažne z triedy plazov, niečo sa o nich dozviete a nakoniec budete mať možnosť dotknúť sa a vyfotografovať sa s hadom, jašterom, pavúkom, alebo môžete nakŕmiť korytnačky, leguány, pripadne vidieť kŕmenie niektorého z ostatných zvierat,“ uvádza vivárium na sociálnej sieti.

V expozícii stretnete napríklad chameleóna leopardieho, kožnatku ganžskú, kajmanku dravú, leguána Jacka, krokodílku Noe, takmer štvormetrovú samicu pytóna tmavého menom Granita a karetku novoguinejskú s jej spolubýbajúcimi, ktoré jej ochotne čistia pancier.

Univerzitné vivárium bolo otvorené v roku 2001.

Odvtedy zabezpečuje rehabilitáciu či dočasné umiestnenie chránených druhov, respektíve zhabaných plazov. Jeho úlohou je tiež zabezpečenie vedecko-výskumnej činnosti a environmentálnej výchovy školákov a širšej verejnosti.

Televízia Nitrička

Forgot Password