Workshop, výstava či divadelné predstavenia. Víkend bude plný zaujímavých podujatí

V ponuke je workshop o pestovaní orchideí, Dlhý, Široký a Bystrozraký, Kocúr v čižmách či Vlastníci.

26. februára od 9:00 sa môžete tešiť na praktický workshop v Botanickej záhrade SPU Nitra, ktorý je zameraný na spoznávanie sortimentu interiérových orchideí a spôsobov ich pestovania. Prednáša Margita Záhorská a počet účastníkov je limitovaný na 20.

Vstupné je dobrovoľné.

Zdroj: urobsisam.sk

26. Február 2022 od 10:00 do 20:00 je pripravená výstava Na nitrianskej svadbe, ktorá sa uskutoční v priestoroch Nitrianskej synagógy. Na podujatí by nemali chýbať okrem budúcich neviest a ženíchov aj ich rodinní príslušníci, ktorí radi sledujú trendy z oblasti svadieb. Ide o prvú výstavu, ktorá je zameraná na lokálnych dodávateľov a výrobcov.

Dobrodružné putovanie troch nerozlučných priateľov a princa, ktorý chce zachrániť svoju milú, vtiahne detského diváka farebnosťou do čarovného sveta, kde nič nie je nemožné a každý je niečím výnimočný. Rozprávka Dlhý, Široký a Bystrozraký je pre divákov pripravená 26. 2. o 10:00 v Starom divadle.

Vstupné je 4 eurá.

V sobotu sa môžete potešiť rozprávkou pre malých i veľkých, Kocúr v čižmách. Od 17:00 v Dome Matice slovenskej je pre vás pripravená inscenácia pre divákov od 5 rokov. „Nie je všetko striebro, čo sa blyští, účel nesvätí prostriedky a pravda, láska a dobro bývajú po zásluhe odmenené,“ píše sa na stránke divadla.

Cena vstupného je 6 eur.

V sobotu sa odohrá aj inscenácia Vlastníci. Od 18:30 je vo Veľkej sále DAB uvedená hra, ktorá je žánrovo kritickou komédiou a zároveň sociologickou sondou do súčasnej spoločnosti, ktorú reprezentuje vzorka obyvateľov jedného bytového domu. „Postavy zobrazujú zástupcov rôznych spoločenských typov a vrstiev: mladý katolícky manželský pár, pragmatickí biznismeni, hysterický homosexuál s maďarskými koreňmi, upätá úradníčka, manželia s tromi deťmi, presvedčený komunista s nostalgiou za niekdajšími časmi, bývalý disident, majetná pani, ktorá prenajíma viacero bytov či starý mládenec žijúci s matkou,“ informuje o hre divadlo.

Predstavenie v režime OP a vstupné je12 až 18 eur.

Zdroj: DAB

Televízia Nitrička

Forgot Password