Premiéra inscenácie Kocúr v čižmách

Nové divadlo uviedlo svoju jubilejnú 10. premiéru. Tentokrát ju venovali deťom. Do svojho repertoáru zaradili inscenáciu Kocúr v čižmách v réžii Šimona Spišáka.

„Kocúr je väčšinou chápaný ako pozitívna postava. Keď sme si rozprávku čítali, pochopili sme, že všetko čo získa, získa klamstvom, podvodom a zlotou,“ povedala dramaturgička Nového divadla Veronika Gabčíková.

V hereckom obsadení sa predstavila Agáta Spišáková, Miloš Kusenda a Lucia Korená. Nenásytný kocúr tu vystupuje v úlohe akéhosi mačacieho diabla. V detskom divákovi má podnietiť prirodzenú túžbu po spravodlivosti a čestnosti.

Hlavnú postavu nám priblížila aj herečka Agáta Spišáková: „Podľahne diablovi, ktorý mu našepkáva rôzne veci: ako by sa mohol mať dobre bez toho, aby bol čestný, spravodlivý a nejako čestne pristupoval k životu. On si však vyberie tú druhú cestu, ktorá je jednoduchšia, a tak kradne a robí zlo.“

Javisko tvorcovia presunuli v tejto inscenácii bližšie k detskému divákovi. Dejová línia je popretkávaná vážnymi aj humornými situáciami. V predstavení zostali herci verní aj svojmu klasickému bábkovému spracovaniu.

„Chceli sme používať aj bábky a keby hráme na javisku, už by to bolo veľmi ďaleko. Pokúšali sme sa o prepojenie formy činohry s úplne klasickou formou maňušiek. Preto je tu aj tento koberec, aby si sem mohli deti sadnúť a byť viac účastné,“ vysvetlil Šimon Spišák, režisér inscenácie Kocúr v čižmách.

Nové divadlo uviedlo už v poradí piatu divadelnú inscenáciu určenú detskému divákovi. Všetky predstavenia hrajú v priestoroch Domu Matice slovenskej v Nitre. Divadlo doposiaľ odohralo 480 repríz a ich predstavenia videlo viac ako 50-tisíc divákov.

Na premiéru sa bol pozrieť aj štáb našej televízie. Výsledok si môžete pozrieť v reportáži.

Televízia Nitrička

Forgot Password