Námestia v obciach a mestách zdobia veľkonočné kraslice aj zajačia rodinka v maxi veľkosti

K veľkonočným sviatkom patrí aj poriadna veľkonočná výzdoba. Obyvatelia obcí a miest v okolí Nitry priložili ruky k dielu a verejné priestranstvá či námestia skrášlili zajačou rodinkou aj kraslicami v najrôznejších veľkostiach.

Cabaj-Čápor

Na výzdobe v Cabaji-Čápori sa podieľali zamestnanci obecného úradu, kultúrna komisia obce a deti z miestnej základnej školy s materskou školou.

Zdroj: FB Obec Cabaj-Čápor

Mojmírovce

Mojmírovce už nejaký čas zdobí zajačia rodinka v maxi veľkosti.

Veľké Zálužie

Zdroj: FB Obec Veľké Zálužie

Veľký Lapáš

Vráble

Vyzdobené je aj Čerešňové námestie vo Vrábľoch. „Ozdobené konáriky stromov popri chodníku na jednej strane, na tej druhej narcisy, veľkonočný košík s kvetmi, vajíčkami a zajacom. Ale aj veľkonočný strom, ktorý sa teší z priazne hlavne tých najmenších. Všade farby, stužky a jarné kvety. Tým, ktorí zatiaľ ,veľkonočným‘ námestím nešli, prinášame pohľad na našu výzdobu na fotkách,“ poukázala nitrianska radnica.

Topoľčany

„Kvitnúce jarné kvety aj veľkonočná výzdoba obliekajú mesto do farieb. Skrášliť ho môžete aj vy, zavesením kraslice alebo veľkonočnej ozdoby na strom pred budovou radnice,“ informovalo ďalšie blízke mesto – Topoľčany. Deti zo Základnej školy J. Hollého už nejaké kraslice stihli zavesiť.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password