Vybrali sa stavať billboard, no nedostavali

Museli sa zbaliť a odísť.

Foto ilustračné (zdroj: archív TV Nitrička)

V Nitre sa nachádza veľké množstvo reklamných billboardov alebo plachiet, časť z nich je pritom nelegálna reklama. Podľa informácií z mestského úradu Nitra minulý rok evidovala viac ako sto nelegálnych pútačov, mesto sa snaží ich množstvo postupne obmedzovať.

Za neoprávnené umiestňovanie reklamy na území mesta ich navštívila polícia.

Na operačné stredisko Mestskej polície v Nitre bol nedávno prijatý oznam o stavbe billboardu na mestskom pozemku. Policajná hliadka sa vybrala oznam preveriť. Na mieste našla pracovníkov z Nových Zámkov, ktorí osádzali železné profily slúžiace na uchytenie nosného telesa billboardu.

„Uviedli, že niekto neznámy im profily odpílil a teraz ich späť zvárajú,“ informuje polícia. Po krátkom preverovaní sa zistilo, že spomínaný „páchateľ“ nebol celkom neznámy.

Policajti totiž zistili, že železné profily boli odstránené na pokyn mestského úradu pracovníkmi mestských služieb. Zamestnanci firmy z Nových Zámkov tak odišli s dlhým nosom. „Po porade s ich zodpovedným nadriadeným a tiež na pokyn príslušníkov mestskej polície zváracie práce ukončili, železné profily odstránili a miesto uviedli do pôvodného stavu,“ dodala polícia.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password