Víkendový program ponúkne gajdošské tradície a ďalšie letné kino

Na výber je napríklad klasika slovenskej kinematografie alebo aktívnejší oddych na bicykli.

foto ilustračná (pixabay.com)

V Nitre pokračujú dožinkové oslavy.

Po minulotýždňovom Sviatku nového chleba v Dražovciach tu máme dnes 5. augusta Dožinky v Chlebárni na Chrenovej. Program začína o 17. hodine vystúpením folklórnej skupiny Chočanka a Rocháň-Slažany spolu s harmonikárom Jarkom a Jankom. Pre návštevníkov sú pripravené aj ochutnávky pečiva.

Leto na Nitrianskom hrade so živou hudbou aj filmom

Na Nitrianskom hrade bude dnes živo so živou hudbou vo Vazulke. Účinkovať bude LHP Muzika a hosť Peter Kuštár.

Tým sa program na hrade ešte nekončí, o 21. hodine začína v gotickej priekope premietanie filmu Medená veža. Herci Emília Vášáryová, Ivan Mistrík, Štefan Kvietik či Michal Dočolomanský vám ukážu v slovenskom filme zo 70. rokov krásu tatranskej prírody.

Počas večerného premietania býva umožnený výstup na vyhliadkovú vežu hradnej katedrály s výhľadom na večernú Nitru.

Na nočnú oblohu sa môžete v piatok pozrieť aj cez ďalekohľad

Krajské osvetové stredisko v Nitre v kupole privíta návštevníkov, ktorí sa budú chcieť zúčastniť pozorovania oblohy s komentovaným výkladom Juraja Pecháča, člena Slovenského zväzu astronómov. Program a sledovanie oblohy cez astronomický ďalekohľad prebieha od 20.45 hod. do 22.45 hod.

Pravé furmanské preteky so sprievodom si pozriete v obci pri Nitre.

V obci Hruboňovo v časti Výčapky sa v sobotu 6. augusta koná 4. ročník Furmanských pretekov. Program začína o 8.30 h. Okrem sprievodu furmanov zahŕňa vozatajský parkúr, prácu s drevom, jazdnú políciu a sprievodný program s hudbou.

Na pešej zóne a Kupeckej ulici si v sobotu pripomenieme gajdošské tradície

V sobotu môžete od 10. do 15. hodiny tiež oživiť svoj šatník na bazári oblečenia Sedemdesiat sukieň mala… pred nitrianskym Sekáčom.

Plánované otvorenie novej cyklotrasy z Nitry do Dražoviec je presunuté, mesto bude o náhradnom termíne informovať vopred. Dôvodom presunutia je podľa nitrianskej radnice to, že Odboru investičnej výstavby Mestského úradu v Nitre sa nepodarilo zabezpečiť povolenie na predčasné užívanie stavby, za čo sa verejnosti ospravedlňuje.

Článok s pôvodným dátum otvorenia cyklotrasy a sprievodné info.

Hneď potom je na programe výlet pre cyklistov zoborskými zákutiami, ktorý organizuje Turistické informačné centrum v rámci série prehliadok Potulky Nitrou pešo alebo na bicykli. Účastníci sa stretávajú o 17. hodine pri Artine na Svätourbanskej ulici.

Okrem toho do nedele 7. augusta prebieha na Svätoplukovom námestí Slovak Food Truck Fest. Stánky s občerstvením, ktoré dopĺňa sprievodný program, detský kútik a atrakcie otvárajú o 11.00 h. Gastro festival je v sobotu otvorený do 22.00 h a v nedeľu do 20.00 hod.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password