Víkend so sebou prinesie divadelné predstavenia, workshopy a aj remeselné trhy

Aj v novembri je v Nitre k dispozícii pestrá ponuka podujatí. Stačí si len vybrať.

Nitrianska Noc divadiel sa bude konať 20. novembra v novom sídle Asociácie Divadelná Nitra na pešej zóne. Program ponúkne predstavenie a spojí sa s Nocou aktívneho publika. Podľa organizátorov pôjde o súčasť medzinárodného projektu Be SpectACTive!,, ktorý je zameraný na aktivizáciu verejnosti a jej participáciu na umeleckých aktivitách.

„Zámerom je rozšíriť možné otázky o úlohe diváka a individuálnom pohľade na umelecké dielo. Na základe zadaní a otázok vytvoria spolu s verejnosťou špeciálny online archív reflektujúci vnímanie umeleckých zážitkov i vnímanie verejného priestoru na základe materiálov zozbieraných od divákov z Nitry, Prahy, Budapešti, Dublinu, Kortrijku a ďalších európskych miest,“ približujú zámer organizátori.

V sobotu (20. 11.) sa môžu divadelní nadšenci tešiť na Noc divadiel. Do celoslovenského podujatia európskeho významu sa už tradične zapojilo aj nitrianske Staré divadlo Karola Spišáka, ktoré si pripravilo pestrý program. Počas celého dňa čakajú návštevníkov Kultúrneho domu v Močenku, ktoré je dočasným útočiskom bábkohercov, divadelné predstavenia, výstava i dokumentárny film k 70. výročiu divadla.

Lákadlom bude i najnovšia inscenácia divadla – Luskáčik. Diváci si toto čarovné predstavenie budú môcť pozrieť o 14. a následne o 17. hodine.

Návštevníci si budú môcť od 13.00 do 19.00 pozrieť výstavu divadelných kostýmov z inscenácií divadla, ako napríklad Doktor Faust či Čarodejník z krajiny Oz. Kostýmy boli vyrobené v dielňach nitrianskeho bábkového divadla a navrhovali ich hosťujúci výtvarníci. O 18.30 večer sa bude v Kultúrnom dome premietať dokumentárny film k 70. výročiu vzniku divadla s názvom Staré divadlo v troch dejstvách.

V sobotu (20. 11.) sa všetci nadšenci tvorivých dielní a umenia môžu tešiť na zaujímavé podujatie, ktoré má za cieľ oživiť pešiu zónu v centre mesta, priniesť množstvo nových kreatívnych možností pre deti i dospelých. „Naučíme sa vytvoriť umenie z tzv. odpadu a poučíme sa o správnej recyklácii,“ informujú usporiadatelia na svojej stránke.

Pre návštevníkov tvorivého podujatia sú pripravené sú aj umelecké remeselné trhy a workshopy.

Televízia Nitrička

Forgot Password