Sobota v Nitre bude plná tvorivosti. DOMOF creativity ponúka umelecké remeselné trhy a workshopy

DOMOF creativity v spolupráci s mestom Nitra pozývajú všetkých záujemcov na podujatie Kreatívny deň na pešej.

V sobotu (20. 11.) sa všetci nadšenci tvorivých dielní a umenia môžu tešiť na zaujímavé podujatie, ktoré má za cieľ oživiť pešiu zónu v centre mesta, priniesť množstvo nových kreatívnych možností pre deti i dospelých. „Naučíme sa vytvoriť umenie z tzv. odpadu a poučíme sa o správnej recyklácii,“ informujú usporiadatelia na svojej stránke.

Pre návštevníkov sú pripravené sú aj umelecké remeselné trhy a workshopy.

Jedným z umelcov, ktorí predvedú svoje umenie, je aj 28-ročný Denis, ktorý je všestranne zdatným remeselníkom. Na Kreatívnom dni sa predvedie vo svojom drotárskom workshope, ktorý je určený ako pre dospelých, tak i pre deti. „Mojou najväčšou záľubou je pretváranie drôtov do rôznych šperkov a ozdôb. Taktiež veľmi rád vyrábam nábytok a ďalšie užitočné veci, najmä z paliet, ale aj z iného materiálu. V podstate rád robím veľa veci, ale ešte radšej skúšam všetko, čo som ešte nevyskúšal,“ píše mladý remeselník na stránke.

Podujatie sa začne o 10:00 a prebiehať bude na pešej zóne, na Štefánikovej 14 (pod bývalým Domom módy).

Akcia je určená pre všetkých návštevníkov, ktorí majú radi umelecké vyjadrenie v rôznych podobách. „Miesto, kde radi prídete tvoriť, vyrábať, učiť sa, stretnúť spriaznené duše alebo sa zabaviť sami, s priateľmi, rodinou či klientami. V DOMOFe nič tvorivé, umelecké a remeselné nie je nemožné,“ píše sa na stránke DOMOF creativity.

Televízia Nitrička

Forgot Password