Víkend ponúka výstavy i divadelné predstavenia

Ak ste ešte nevymysleli, ako stráviť chvíle s rodinou či s priateľmi, z kultúrnej ponuky v Nitre si určite vyberiete.

12. februára o 17:00 sa môžete tešiť na predstavenie Cisárove nové šaty. Komédia z obdobia baroka je určená pre ľudí od 3 do 100 rokov a je založená na motívoch svetoznámych príbehov Hansa Christiana Andersena – Cisárove nové šaty a Dievčatko so zápalkami.

Inscenácia sa odohrá v Dome Matice slovenskej a cena vstupenky je 6 eur.

Zdroj: DAB

Skvelú zábavu v štýle 80. rokov okorenenú pikantným kúpeľným humorom ponúka komédia Syna či dcéru? „Autorkou hry je Táňa Kusá, režisérkou Adriana Totiková, dramaturgiu robili Svetozár Sprušanský a Adam Gold, scénu Zuzana Formánková, kostýmy Katarína Holková, hudbu Marián Čekovský,“ informuje DAB.

Dej sa odohráva v kúpeľnom mestečku Lúčky, kde sa prichádza liečiť skupinka žien.

Každá pochádza z iného prostredia, každá má inú profesiu, no všetky sa stretávajú na tomto mieste kvôli liečbe. Terapia má každej z nich pomôcť konečne otehotnieť. Neliečia si však len telo, ale i dušu. Spoznávajú pri tom miestnych mužov, takže o iskrenie a zápletky nie je núdza. Predstavenie sa odohrá o 18:30 a vstupné je od 12 do 18 eur.

Zdroj: DAB

Výstavné priestory Reprezentačnej sály Nitrianskej galérie slúžia od 18. decembra výstave s názvom Jestliže takle věc má své určení? Výstava predstavuje tvorbu slovenského výtvarníka Miloša Koptáka, ktorú vytvára od 90. rokov. Výstava potrvá do 27. februára a cez víkend sú brány Nitrianskej galérie otvorené pre návštevníkov od 13:00 do 17:00.

Ďalšia z aktuálnych výstav v Nitrianskej galérii je Léthé. Autor sa snaží historický odkaz konfrontovať s prítomnosťou, nakoľko pocity prázdna a pominuteľnosti sú rovnako naliehavé, ako v celých dejinách ľudstva. Autor Richard Marco sa predstavuje ako maliar, ktorý sa intenzívne zameriava najmä o portrét, napríklad detskej lebky či s apropriáciou Ostrova smrti Arnolda Böcklina, resp. portrétom Kráľovnej noci – neexistujúcej podoby Margaréty Brabantskej.

Téma pominuteľnosti a zabudnutia je chápaná metaforicky a 5 riek podsvetia prinesie 5 rôznych emócií.

Televízia Nitrička

Forgot Password