Via ferrata Zobor bude čoskoro otvorená

Dobrá správa pre turistov, zimná uzávera sa skončí o niečo skôr.

Zdroj: Via ferrata Zobor

Via ferrata Zobor bola ako nová turistická atrakcia po prvýkrát oficiálne otvorená 1. septembra 2022. Počas krátkej prvej sezóny si feratový set, ktorý je na požičanie k dispozícii v penzióne Artin, vypožičalo 569 návštevníkov.

Časť turistov tvorili návštevníci z Nitry, Bratislavy, Senca, Zvolena, zo Žiliny, no nitrianske ferraty si podľa prevádzkovateľov vyskúšali aj zahraniční turisti z Maďarska, Rakúska, Česka, Francúzska, Talianska, Kanady či z Číny.

Lokalitu v prvej sezóne vyskúšalo aj 149 návštevníkov, ktorí mali vlastné feratové sety a hasiči z Piešťan tu absolvovali cvičenie. Správcom ferraty je Zoborský skrášľovací spolok.

Ďalšia sezóna Via ferrata Zobor mala začať v júni, no otvoria ju už 1. mája 2023.

„Zimná uzávera sa teda upravuje od 1. 12. do 30. 4. Veríme, že ste si počas zimnej prestávky oddýchli, načerpali nové sily! Ak bude počasie priaznivé, využitie voľné dni a príďte si vyskúšať lezenie pod Zoborom,“ uvádzajú správca.

Myšlienka vytvorenia ferraty vznikla medzi kamarátmi, ktorí sú členmi Nitrianskeho horského spolku. V poradí to bola piata ferrata na Slovensku, zároveň prvá na západnom Slovensku, prvá v Nitrianskom kraji a prvá s blízkym prístupom z mesta.

Televízia Nitrička

Forgot Password