Via ferata Zobor ukončila prvú sezónu. Feratový set si prišlo vypožičať takmer 600 návštevníkov

Úvodná sezóna prebehla bez komplikácií a zranení, dokonca prispela k vzniku nového páriku.

foto: archív TV Nitrička

Via ferata Zobor, ktorá je od septembra uzavretá, bola pre širokú verejnosť otvorená od septembra tohto roka. Počas krátkej prvej sezóny si feratový set, ktorý je na požičanie k dispozícii v penzióne Artin, vypožičalo 569 návštevníkov.

„Väčšinou išlo o domácich návštevníkov z Nitry, Bratislavy, Senca, Zvolena, zo Žiliny. Nitrianske feraty si vyskúšali aj zahraniční turisti z Maďarska, Rakúska, Česka, Francúzska, Talianska, ale aj z Kanady či z Číny,“ informuje Via ferata Zobor.

Lokalitu v prvej sezóne vyskúšalo aj 149 návštevníkov, ktorí mali vlastné feratové sety a hasiči z Piešťan tu absolvovali cvičenie.

„Kolegovia z Nitrianskeho horského spolku, ktorí na feraty dohliadajú počas celého roku a pravidelne navštevujú Zoborské vrchy, vraveli, že počas niektorých slnečných dní bolo potrebné čakať, kým budú feraty voľné,“ uvádzajú iniciátori.

Úvodná sezóna prebehla bez komplikácií a zranení. Správcovia pripomínajú, že lokalita je vhodný priestor nielen na sebapoznanie a relax v prírode, ale aj na vzájomné spoznávanie sa: „O tom svedčia aj mladí ľudia z Bratislavy, ktorí si pri lezení uvedomili, ako im na sebe záleží, a z Nitry už odchádzali ako mladý pár.

Správcom feraty je Zoborský skrášľovací spolok. Ten naďalej pokračuje vo viacerých činnostiach a aktivitách pre širokú verejnosť.

Spomínanú turistickú aktivitu budete môcť vyskúšať najskôr v budúcej sezóne od 1. júna 2023.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password