Vezmite si knihu, vráťte knihu

Knižná búdka je iba prvým krokom ku skrášleniu Svätoplukovho námestia.

Divadlo Andreja Bagara v Nitre v rámci dňa otvorených dverí a dňa detí, ktoré sa konali 8. júna, osadilo v spolupráci s Rotary klubom knižnú búdku.

„Tento projekt sme sa rozhodli zrealizovať kvôli snahe prispieť k obnove a revitalizácie okolia divadla a viac sa tak zapájať do rôznych komunitných aktivít a oslovovať tak širšiu kultúrnu verejnosť,“ povedala nám Slávka Civáňová, projektová manažérka Divadla Andreja Bagara.

Divadlo po sprevádzkovaní búdky zároveň venovalo rôzne publikácie, ktoré sú o histórií DABu, ich osobnostiach alebo o ich tvorbe. Heslom tejto iniciatívy je „Táto knižnička patrí všetkým“.

„Pevne veríme, že táto búdka bude verejnosťou využívaná. Či si už ľudia knižky požičajú, alebo tam naopak knižky, ktoré už prečítali, venujú a posunú ich tak ďalším ľuďom,“ pokračovala Civáňová.

Divadlo v budúcnosti plánuje k tejto búdke osadiť aj sedenie vo forme ležadiel, ktoré sú pripravované v projekte Divadelná zóna. Ten získal podporu v rámci grantového programu Mením svoje mesto.  Celý projekt Divadelnej zóny by mal byť uskutočnený začiatkom budúcej sezóny v septembri alebo októbri. Vytvorí sa tak celý komplex sedenia s možnosťou využívania knižnej búdky na Svätoplukovom námestí.

„Prispejeme tak k vytvoreniu komfortnej oddychovej zóny nielen pre našich divákov, ale aj pre všetkých obyvateľov mesta Nitra,“ uzavrela Civáňová.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady? Kontaktujte ma na mailovej adrese: daniel.micik@nitrianskyhlasnik.sk :-)

Televízia Nitrička

Forgot Password