V súvislosti s vysokým počtom tragických nehôd krajská polícia vykonala zvýšené dopravné kontroly

Nitrianska krajská polícia k zvýšeným kontrolám pristúpila z dôvodu vysokého počtu dopravných nehôd s tragickým koncom, ku ktorým došlo na cestách v našom kraji. Ďalším dôvodom bola zlá dopravno-bežpečnostná situácia.

V rámci danej kontroly bolo zistených až 132 priestupkov. U vodičov bolo najčastejším prípadom prekročenie povolenej rýchlosti. Zdá sa, že niektorí vodiči sa vôbec netrápia nad dôsledkami a za volant si sadnú aj pod vplyvom alkoholu. Nemalý počet priestupkov policajti odhalili počas nedávnych veľkonočných sviatkov.

„Čo sa však dialo počas víkendu na cestách Nitrianskeho kraja je už prisilné aj pre tolerantných,“ uviedla krajská polícia na sociálnej sieti so zoznamom nezodpovedných vodičov.

V Jacovciach 43-ročný vodič Škody nafúkal 1,67 promile, vo Farnej 39-ročný vodič 1,29 promile, v Kozárovciach 42 -ročný muž 1,04 promile. 24-ročný mladík v Poľnom Kesove prešiel do protismeru a zišiel z cesty, kde narazil do zvodidiel. Po nehode mu namerali 1,23 promile. V Nových Zámkoch u 19-ročného vodiča zistili prítomnosť alkoholu v hodnote 1,5 promile. 64-ročný vodič v Moči prekročil najvyššiu povolenú rýchlosť o 22 km/h a pri kontrole bolo zistené v dychu vodiča 1,23 promile. 37-ročný šofér v Kameničnej nafúkal 1,48 promile. V Komárne 45-ročný vodič Škody nafúkal 1,57 promile a napokon 39-ročný šofér v Dolných Semerovciach nafúkal 2,58 promile. Navyše jazdil bez dokladov, ktoré mu boli v roku 2017 odobraté na doživotie.

Dopravní, poriadkoví a železniční policajti v kontrolách pokračovali aj nasledujúce dni.

„Kontrola bola zameraná na dodržiavanie pravidiel cestnej premávky nemotorovými účastníkmi cestnej premávky s dôrazom na používanie reflexných prvkov alebo oblečenia reflexných odevov za zníženej viditeľnosti chodcami, povinnosti vodičov voči chodcom, povinnosti chodcov v cestnej premávke,“ priblížila priebeh kontrol polícia. Pochopiteľne, u cestujúcich sledovali aj dodržiavanie zákazu požívania navýkových látok.

Za volant auta si pod vplyvom alkoholu sadlo 7 osôb, z toho 3 nafúkali nad jedno promile.

„Až 65 vodičov prekročilo najvyššie povolenú rýchlosť, 2 nedali prednosť v jazde, 7 vodičov nepoužilo bezpečnostný pás, 9 vodičov malo zlý technický stav vozidla, 5 vodičov počas jazdy telefonovalo, 2 jazdili bez svetiel, 4 nesprávne predchádzali, 3 vodiči mali nesprávny spôsob jazdy,“ bilancuje krajská polícia. Priestupkov sa dopustili aj 2 cyklisti a 7 chodci.

zdroj foto: FB Polícia SR – Nitriansky kraj

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password