Ďalšia dopravná nehoda skončila tragicky. Počas sviatkov si nejeden vodič sadol za volant pod vplyvom

Nehodovosť na cestách v Nitrianskom kraji sa po včerajšku opäť zvýšila. Naopak vodiči, ktorí si počas sviatkov sadli za volant opití, mali šťastie.

K nelichotivému počtu dopravných nehôd s tragickým koncom pribudla kolízia v katastri obci Diakovce na ceste III/1366. Včera v skorých ranných hodinách ju začali vyšetrovať šalianski dopravní policajti.

Účastníkom nehody bol 37-ročný vodič Škoda Pickup, ktorý sa pravdepodobne dostatočne nevenoval riadeniu svojho auta a následne narazil prednou časťou do cyklistu. „77 ročný cyklista utrpel pri dopravnej nehode zranenia, ktorým po prevoze vo Fakultnej nemocnici v Nitre podľahol,“ informuje nitrianska krajská polícia. Alkohol sa u šoféra Škody dychovou skúškou nepotvrdil. Okolnosti aj miera zavinenia sú teraz predmetom vyšetrovania.

Počas veľkonočných sviatkov policajti na cestách zastavili viacerých nezodpovedných vodičov

Mnohí z nich síce boli pod vplyvom alkoholu, na druhej strane mali šťastie, že väčšina z nich nezavinila žiadnu nehodu, trest ich napriek tomu neminie.

„Alkohol v dychu vodičov kontrolovali policajti naprieč celým nitrianskym krajom. Uvedomelosť našich vodičov je však v horších číslach ako momentálne nočné teploty,“ uvádza polícia.

Šofér vo veku 28 rokov nafúkal 1,48 promile, navyše má uložený zákaz viesť motorové vozidlá až do septembra 2022. Ďalší v Úľanoch nad Žitavou nafúkal 1,44 promile, 66-ročný muž v Leviciach bol podrobený dychovej skúške s výsledkom 1,55 promile. V Šuranoch 22-ročný vodič nafúkal 1,56 promile. Medzi Šuranmi a Novými Zámkami kontrolovali policajti vodiča Škody Fábia. Dychová skúška bola uňho pozitívna – 1,81 promile. V Šali bol políciou kontrolovaný 57-ročný vodič Škody Octavia. Nafúkal 1,42 promile. Na ulici sv. Štefana v Štúrove nafúkal 50-ročný vodič 1,35 promile. V Topoľčanoch šofér s 1,75 promile narazil do zaparkovaného vozidla BMW. „Všetci vodiči boli obvinení políciou z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky,“ dodala polícia.

foto: FB Polícia SR – Nitriansky kraj

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password