V priestoroch Protilietadlovej raketovej brigády v Nitre sa uskutočnil „ARMY WORKSHOP“

Študenti z Detskej univerzity Komenského si vyskúšali, aké je to byť profesionálnym vojakom.

Viac ako 70 študentov z Detskej univerzity Komenského zavítalo počas uplynulých dní, 8 – 9 júla 2021, do priestorov Protilietadlovej raketovej brigády v Nitre. Zúčastnili sa „ARMY WORKSHOP-u“, ktorý sa konal v rámci 19. ročníka Detskej univerzity Komenského.

Pre študentov vo veku od 10 – 15 rokov si profesionálni vojaci pripravili skutočne nabitý program a ukázali im ako vyzerá ich každodenná práca.

„Študenti mohli vidieť vojenskú techniku využívanú na útvare a zapojiť sa do reálnych výcvikových aktivít – či už išlo o topografickú prípravu, kurz poskytovania prvej pomoci, zvládnutie vybudovanej prekážkovej dráhy,“ ozrejmilo Ministerstvo obrany Slovenskej republiky na sociálnej sieti. Okrem uvedeného konzumovali v poľnom stane aj pravý vojenský obed.

Nechýbalo ani vyhodnotenie úspešnosti družstiev v jednotlivých činnostiach. Všetky zúčastnené družstvá si na čele so svojím veliteľom prevzali diplom za absolvovanie branno-športového dňa, no a tí najlepší si odniesli so sebou aj vecné ceny.

„Veríme, že si študenti z kasární pod Zoborom odniesli krásne zážitky a poniektorí aj odhodlanie v budúcnosti posilniť rady príslušníkov Ozbrojených síl SR,“ dodalo MO Slovenskej republiky na sociálnej sieti.

foto: zdroj: plrb.mil.sk

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: marko.mikulasik@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password