UKF aj tento rok pripravila Fyzikálny adventný kalendár

Každý deň od 1. do 24. decembra vám ukážu experiment, ktorý môžete vyskúšať doma alebo v škole.

Fyzikálne experimenty, ktoré môžete vyskúšať aj doma ponúka Fyzikálny adventný kalendár, ktorý tento rok opäť pripravilo Občianske združenie Viac ako učenie v spolupráci s Katedrou fyziky Fakulty prírodných vied Univerzity Konštantína Filozofa. Adventný kalendár je náhradou za Fyzikálnu show.

Od dnes 1. decembra až do 24. decembra bude vždy od 8.00 h na Youtube kanáli katedry fyziky uverejnený videoexperiment.

V kalendári sa nachádza niekoľko druhov experimentov. Napríklad kategória Urob si sám ponúka pokusy, ktorých realizáciu si môže každý zopakovať aj doma s pomôckami, ktoré sa nachádzajú v každej domácnosti, prípadne v škole.

Nedokončené videá sú experimenty, ktoré si každý bude musieť dokončiť doma alebo v škole a zistiť čo sa stane, alebo si tipnúť, ako experiment skončí. Svoj výsledok alebo tip môžete zaslať do súťaže a kto nebude chcieť súťažiť môže počkať na riešenie do ďalšieho dňa

Výsledky Wau experimentov možno niektorých prekvapia.

Fyzikálne súťaženie prinesie pokusy, ktoré sa dajú využiť ako súťaž medzi členmi rodiny alebo kamarátmi v škole. Vďaka Fyzikálnym darčekom si každý bude môcť podľa návodu vyrobiť „fyzikálnu hračku“, ktorou môže niekoho obdarovať pod stromček. Poslednou kategóriou je Školské experimentovanie, obsahujúce 4 experimenty, ktoré majú priamy súvis s učivom základnej školy.

„Ak budete s nami súťažiť v rámci nedokončených videí, alebo nám pošlete fotky vašich experimentov, čaká tých najlepších malé prekvapenie.Súťaž nedokončených videí bude prebiehať na vauoz.com. Fotky môže posielať na e-mailovú adresu fyzikalnykalendar@gmail.com, na Instagram alebo na Facebook,“ dodáva univerzita.

foto ilustračná: pixabay.com

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password