Týždeň slovenských knižníc prinesie viacero výhod

Zľavnenú registráciu, odpustenie upomienok a ďalší sprievodný program v podobe výstavy, prednášky a divadla pre deti ponúkne v Nitre Krajská knižnica.

foto ilustračné (pixabay.com)

Od 1. marca začína tradičné celoštátne podujatie Týždeň slovenských knižníc (TSK). Aj napriek pandemickej situácii kolektívy knižníc pripravujú sprievodný program, ktorý poteší najmä vášnivých čitateľov. „Z dôvodu pandemickej situácie sa TSK presunie do online prostredia a preto sa všetky aktivity budú realizovať iba virtuálne. Slávnostné otvorenie Týždňa slovenských knižníc bude netradične online a uskutoční sa dňa 1. marca 2021 o 13. hod. na našej webovej a FB stránke,“ informuje Slovenská asociácia knižníc.

22. ročník sa uskutoční od 1. do 7. marca 2021 pod spoločným mottom Knižnice pre všetkých.

Cieľom TSK je pozitívne zviditeľňovať knižnice ako kultúrne a vzdelávacie inštitúcie, kde môže získať prístup k informáciám každý bez ohľadu na vzdelanie či zručnosti. TSK zároveň štartuje mesiac, ktorý je venovaný knihám a čítaniu. Pre záujemcov si program pripravila aj Krajská knižnica Karola Kmeťka v Nitre.

Registrujte sa len za 1 euro.

Od 1. do 5. marca vám registráciu v krajskej knižnici obnovia len za 1 €: „Stačí poslať e-mail, alebo zatelefonovať do knižnice a dozviete sa viac“. Najmä študentov teraz zrejme poteší ďalšia výhoda. Počas celého marca trvá možnosť požičať si dve knihy zo študovne na 1 týždeň.

V pondelok 1. marca bude zahájená putovná výstava Spisovatelia v školských laviciach. Výstava predstaví známych slovenských spisovateľov z pohľadu ich detských, školských a študentských rokov. 2. marca si môžete vypočuť prenášku formou videonahrávky, ktorej témou bude Genetika a emoce. Prednáša spisovateľka a psychosomatička Antonie Krzemieňová. 4. a 5. marca je v pláne bábkové divadlo. To vo štvrtok priblíži príbeh Eleny Čepčekovej o lenivom prasiatku a v piatok O vznešenej a zaľúbenej ježibabe.

3. marca využite generálny upomienkový pardon. „Stačí jeden telefonát alebo e-mail a upomienka sa stratí,“ dopĺňa krajská knižnica.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password