Počas Týždňa knižníc si v Nitre môžete vyskúšať prácu knihovníka a využiť zľavu na registráciu

Krajská knižnica pre návštevníkov pripravila pútavý program, vďaka ktorému si obnovíte knižnicu aj šatník.

Foto: archív TV Nitrička

Blíži sa každoročné marcové podujatie Týždeň knižníc, Krajská knižnica Karola Kmeťka (KKKK) v Nitre si preto pripravila pre návštevníkov pútavý program.

Od 28. februára do 4. marca organizuje v priestoroch na Fraňa Mojtu burzu kníh za symbolické ceny. Zisk z predaja bude využitý na nákup rastlín, ktoré spríjemnia návštevu knižnice.

V priebehu uvedených dní je možné tiež využiť zľavu na registráciu a jej predĺženie. Ročná registrácia bude v tomto období iba za 1 euro.

Kreatívnejší knihomoli môžu 28. februára o 14. hodine vyskúšať tvorivé dielne s názvom Krása ukrytá v čipke, ktoré spoluorganizuje Klub paličkovanej čipky v Nitre. Tradičné remeslo bude sprevádzať hudba.

Tých, ktorým hrozí upomienka, poteší generálny upomienkový pardon – 2. marca im budú odpustené všetky upomienky. Okrem toho sa bude o 10. hodine konať prednáška Lucie Szbabovej s témou – jedlo z pohľadu ekológie.

Vo štvrtok 3. marca si návštevníci knižnice budú môcť vyskúšať prácu knihovníka a 4. marca odľahčiť alebo osviežiť šatník prostredníctvom swapu. Ten bude prebiehať od 9. do 17. hodiny v spoločenskej miestnosti v spolupráci s nitrianskym Sekáčom.

Spoločným mottom podujatia je tento rok motto „knižnice pre všetkých“. „23. ročník bude reagovať na naliehanie súčasnej doby a potreby ochrany životného prostredia. Témou bude EKO knižnica,“ informuje knižnica.

Podrobný program Týždňa knižníc (zdroj: KKKK)

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password