Turistický vláčik v Nitre odštartuje ďalšiu sezónu

Novinu oznámila Nitrianska organizácia cestovného ruchu (NOCR). Tak, ako je zvykom, vláčik bude po nitrianskych uliciach v Starom Meste jazdiť 7 dní v týždni známu trasu zo Svätoplukovho námestia cez Mestský park na Sihoti a Pribinovo námestie späť do centra mesta.

„Vláčik nebude zachádzať až na Nitriansky hrad, ale pôjde cez Pribinovo námestie, 15 minútová prestávka sa presúva do Mestského parku,“ upozorňuje NOCR.

Na zastávkach v mestskom parku a na Pribinovom námestí môže cestujúci prerušiť jazdu a neskôr s platným lístkom pokračovať ďalším spojom, ak nasleduje a ak je voľné miesto. „Cestovný lístok je platný pre jeden celý okruh v deň zakúpenia,“ dopĺňa NOCR. Cena lístka zostáva nezmenená.

Letná sezóna turistického vláčika začína v utorok 1. júna 2021. Miesta bude možné rezervovať vopred.

„V snahe vyjsť v ústrety požiadavkám verejnosti sme pre väčšie skupiny záujemcov umožnili rezervovať si vopred miesta na prvom okruhu o 9.20 hod. zo Svätoplukovho námestia,“ uvádza NOCR. Aktuálny stav rezervovaných miest bude zverejnený na stránke vlaciknitra.sk a na FB stránkach Turistického informačného centra Nitra a VisitNitra. Väčšie skupiny. Žiadosti o rezerváciu vybavuje Turistické informačné centrum v Nitre na tel. č. +421 37 16 186 alebo +421 37 7410 906. Rezervácia je nutná minimálne deň vopred do 17.00 hodiny a možná len do vyčerpania kapacity vláčika, maximálny počet cestujúcich je 36.

Vláčik je možné rezervovať a prenajať aj mimo bežného harmonogramu, teda v čase od 8.00 do 9.00 alebo po 18.00 hodine, prostredníctvom webu vlaciknitra.sk v sekcii súkromné objednávky.

foto: NH

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password