V Nitre bude tento víkend živo. Pozrite si prehľad podujatí

Pokiaľ vám nevadia tridsaťstupňové vonkajšie teploty, určite doma nezostávajte. V Nitre sa bude najbližší víkend konať nemalé množstvo podujatí, ich séria sa odštartuje už dnes.

KníhKupecká 2019 (foto: NH)

Hviezdna obloha na dosah

„Pre našich návštevníkov máme dobrú správu – začíname opäť s prednáškami a komentovaným večerným, či nočným pozorovaním oblohy v kupole hvezdárne,“ informuje Krajské osvetové stredisko v Nitre. Program začína o 19.30 prednáškou Pozorovanie meteorov rádiovou metódou a od 21.30 do 23.30 hod. bude pokračovať pozorovaním oblohy s komentárom odborníka. V kupole hvezdárne budete môcť cez astronomický ďalekohľad sledovať objekty na nočnej oblohe.

foto ilustračná (pixabay.com)

Vracia sa obľúbená KníhKupecká

Bez KníhKupeckej by to na Kupeckej nebolo ono. Tradičné podujatie začína v sobotu 19. 6. o 15.00 hodine. Pripravené budú stovky kníh za minimálne ceny aj kultúrny program. Žiaci Základnej umeleckej školy Jozefa Rosinského predvedú dramatizované prednesy, deti sa zabavia na literárnych dielničkách, knihomoľov poteší literárna hostka Katarína Kucbelová. Hudobný hosťom bude zoskupenie „Sitra Dura“, ktoré vytvoria Erich „Boboš“ Procházka (ústna harmonika, spev) a Martin Zajko (gitara) zo skupiny Sitra Achra a Juraj „Dura“ Turtev (gitara, spev) zo skupiny Dura and Blues Club.

Zopakujte si vedomosti o prvej pomoci

Informácie sa zídu najmä v týchto horúcich dňoch. Účastníci ich získajú v sobotu 19. 6. od 10.00 do 14.00 hod. v Mestskom parku na Sihoti, kde si budú môcť na stanoviskách pod vedením odborníkov overiť prvú pomoc a naučiť sa niečo nové. „Na stanoviskách budú akreditovaní inštruktori prvej pomoci zo Slovenského Červeneho Kríža,“ informujú organizátori akcie Podaj pomocnú ruku.

foto ilustračná (pixabay.com)

O alternatívnom vzdelávaní detí

Na Hideparku v piatok o 20.00 hod. odštartuje letná sezóna a na sobotu je naplánový EduFest, na ktorom sa návštevníci dozvedia viac o alternatívach vzdelávania. Podujatie začína o 14.00 hod. Súčasťou bude verejná diskusia s Jurajom Hipšom aj workshop, bábkové divadlo a koncert pre deti.

V parku pod Borinou sa bude oslavovať Deň rodiny a Deň otcov

Tretia júnová nedeľa patrí Dňu otcov, tohtoročný Deň rodiny má preto tému „otec nablízku“. V areáli farnosti na Klokočine, blízkom amfiteátri a parku pod Borinou sa teda v nedeľu 20. júna bude oslavovať. O 9.30 hod. sa koná slávnostná svätá omša a o 14.00 začne sprievodný program s rôznymi aktivitami v parku.

zdroj: FB Centrum pre rodinu – Nitra

„Program na amfiteátri za kostolom so začiatkom o 15:30 moderuje Martin Augustín Dvornický. Uvidíte marionetové divadlo s ujom Hoblinom, interaktívne pesničkohry, rap a iné vystúpenia. V rámci podujatia bude vyhodnotená i Veľká rodinná hra, ktorá prebieha pod hradom i v mobilnej aplikácii Actionbound,“ informujú organizátori. Podujatie sa koná vďaka Centru pre rodinu – Nitra, mestu Nitra, ďalšími aktérmi a dobrovoľníkmi.

V rámci Európskych dní archeológie sa môžete vybrať na náučný chodník Hradisko Zobor

Na Chrenovej začína séria prestavení k výročiu Nového divadla

Predstavenie Cisárove nové šaty na motívy tvorby Hansa Christiana Andersena sa bude konať na chrenovskom dopravnom ihrisku o 17.00 hod. Baroková komédia je určená najmä pre deti, ale podľa Nového divadla zabaví vekové kategórie od 3 do 100 rokov.

Kultúrny víkend zakončí koncert v piaristickom Kostole sv. Ladislava

O 19.00 hod. pokračuje Medzinárodný festival sakrálnej hudby Musica Sacra. Na Piaristickej tentokrát vystúpia Klaudia Dernerová, Marek Pobuda, Ivica Gabrišová a Peter Pažický. Na programe je Bach, Pergolesi, Mozart, Herstek a Špilák.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password