Nové divadlo oslávi 5. výročie sériou bezplatných predstavení

Divadlo sa s inscenáciami vyberie priamo do mestských častí.

foto: archív TV Nitrička

Nové divadlo v Nitre pôsobí už 5. rok. Vzniklo pričinením dramaturga, režiséra a scénického výtvarníka a herečiek známych zo Starého divadla Karola Spišáka. „Prvú inscenáciu uviedlo 10. júna 2016 na Hideparku v Nitre. Od septembra 2016 svoju činnosť presunulo do priestorov Domu Matice slovenskej v Nitre,“ spomína Nové divadlo.

Počas piatich rokov divadlo oslovilo deti, mládež aj dospelých 12 inscenáciami, niektoré z nich pri príležitosti výročia odohrá zadarmo.

Séria bezplatných predstavení začne v nedeľu 20. júna na chrenovskom dopravnom ihrisku. Diváci budú môcť spolu s tvorcami výročie osláviť predstavením Cisárove nové šaty, ktoré divadlo opäť odohrá aj v parku pod Borinou na Klokočine. Okrem toho v rámci série bezplatných vystúpení ponúkne inscenácie Anna Franková, Kocúr v čižmách a Druhá smrť Jany z Arcu.

zdroj: FB Nové divadlo

„Za svoju činnosť bolo Nové divadlo ohodnotené troma nomináciami na ceny Dosky – Lucia Korená za najlepší ženský herecký výkon, Šimon Spišák za najlepšiu réžiu a Nové divadlo za najlepšiu inscenáciu – Anna Franková. Vo finále získala cenu Dosky za rok 2017 Lucia Korená za najlepší ženský herecký výkon. Za inscenáciu Kúpalisko získalo Nové divadlo cenu Zlatého gunára v oblasti divadla a kabaretu,“ pripomína svoje úspechy Nové divadlo.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password