Teplé júnové dni ponúkli osvieženie počas splavovania rieky Nitry

Aj mesto pod Zoborom má možnosti pre vodné športy.

K možnostiam, ako sa počas horúceho počasia osviežiť pribudlo počas júna splavovanie rieky v Nitre. Štyri júnové stredy boli zamerané na vodné športy. V rámci akcie Júnová Nitra si záujemcovia mohli na rieke vyskúšať kajak aj paddleboardy, ktoré sa podobajú surfovacím doskám, ibaže sú nafukovacie. Človek na nich pádluje v stoji.

Ich použitie nevyžaduje špeciálnu prípravu a zvládne ho vraj aj priemerne športovo zdatný človek.

„Paddleboard je idelány pre začiatočníka. Technika pádlovania a postoj je prirodzený, nevyžaduje to extra kondičnú prípravu,“ vysvetľuje inštruktor Pavol Fülöp. Postačiť by mal cit pre vodu. „Ten je na druhej strane dosť dôležitý. Čiže ľudia z toho padajú sem-tam, ale je to zábavné,“ vraví inštruktor a dopĺňa, že padnúť v tropických tridsiatkach do vody nemusí byť nepríjemné.

Vodné športy ovplyvňuje okrem počasia aj hladina vody.

Aj tu platia bezpečnostné opatrenia, napríklad povinnosť nosenia záchranných viest. Treba brať do úvahy tiež nosnosť paddleboardu, ktorá je do 100, v prípade dvojice do 130 kilogramov. Záujemcovia o vodné športy musia počítať s neočakávanými okolnosťami, ku ktorým okrem počasia patrí aj prúd vody ovplyvňovaný hydrocentrálou.

foto: TV Nitrička

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password