Tajomné miesta: Krvavé Šenky

Mnohé mestá, obce a osady na Slovensku skrývajú trochu záhadnú históriu. Jedným z takých miest je časť obce Lehota pri Nitre, ktorá nesie strašidelný názov – Krvavé Šenky

Opustené budovy, žiadny signál a názov, ktorý odrádza nejedného človeka. Ľudia z Krvavých Šenkov odišli už dávno, no strašidelné chýry ostali dodnes.

Krvavé Šenky sa kedysi volali Huszár majer a príbeh, ktorý sa postaral o zmenu názvu, sa odohral niekedy okolo roku 1848. Šenky sa nachádzajú na ceste medzi Hlohovcom a Nitrou a v minulosti obe mestá po zotmení zatvárali svoje brány.

V miestnej krčme si však vymysleli biznis, ktorý sa postaral o to, že slovenská dedina sa zapísala do histórie krvavými písmenami.

Veľkomožný pán z Dobrej vody cestoval so svojimi mužmi do Nitry a keďže sa po ceste zdržali, rozhodli sa prenocovať v neďalekej krčme. Jeho muži sa zložili na seno, pánovi ponúkli víno a izbu. Víno však malo byť otrávené, na čo ho na poslednú chvíľu upozornila jedna zo slúžok. V noci sa pána pokúsili zabiť zbojníci, no jeho muži ho zachránili.

Zdroj: dromedar.sk

V pivnici následne objavili tri mŕtve dievčatá, ktoré podľa legendy posúvali čachtickej pani na jej zvrátené pokusy omladnúť.

Povery o Bátoričke sa objavujú takmer v každom článku, ktorý súvisí s Krvavými Šenkami vznikol. Zaujímavosťou však je, že Alžbeta Bátoriová v tom čase už viac ako 200 rokov nežila, nakoľko zomrela v roku 1614.

Pôda v Krvavých Šenkoch je však aj podľa ľudí žijúcich v okolí tohto miesta iná. Pripomína betón a niektorí ľudia ju kedysi využívali na uskladnenie mäsa, aby vydržalo dlhší čas. Historka o troch mŕtvych dievčatách, ktoré mali byť určené pre krvavú pani, nie je preto vylúčená.

Ďalšia historka hovorí, že v roku 1996 sa tu údajne delil lup z najväčšej bankovej krádeže v histórii Slovenska, ktorá sa udiala v Nitre. Zmizlo neuveriteľných 173 miliónov korún, čo je asi 5 miliónov eur. Túto teóriu môže potvrdzovať i fakt, že jedným z právoplatne odsúdených bol aj Gustáv Ikér, ktorý z Krvavých Šenkov pochádzal.

Zdroj: TheClick.sk

Medzi taxikármi v Nitre dodnes koluje historka, že jeden ich kolega počas daždivej noci zastavil v Šenkoch žene, ktorá potom mlčky sedela na zadnom sedadle. Keď sa vodič otočil, aby ju skontroloval, po žene v aute nebolo ani stopy. Sedadlo zostalo úplne mokré a pod ním bola mláka.

V Krvavých Šenkoch nie je žiadny telefónny signál. Nie je možné z tohto miesta volať, rovnako ako nefunguje ani navigácia. Zaujímavé však je, že pred aj za Šenkami signál funguje normálne.

Televízia Nitrička

Forgot Password