Sviatok všetkých svätých so sebou prináša viacero problémov

November je za dverami a spolu s ním prichádza aj Sviatok všetkých svätých a Pamiatka zosnulých. Je to obdobie, v ktorom väčšina ľudí navštevuje cintoríny, aby si uctili svojich blízkych.

V období dušičiek zažívajú cintoríny po celom Slovensku obrovský nápor návštevníkov, to so sebou prináša viacero problémov a výnimkou nebude ani Nitra.

Na cestách môžete očakávať zvýšený počet áut a v okolí cintorínov preplnené parkoviská. Väčšina parkovísk je kapacitne nastavených iba na bežnú návštevnosť a nie sú pripravené na nápor áut počas prvého novembra. Polícia každoročne upozorňuje a prosí všetkých vodičov najmä o opatrnosť a ohľaduplnosť.

Počas tohto obdobia často sadajú za volant aj takzvaní sviatoční vodiči, ktorí šoférujú iba príležitostne, nie sú v jazde až takí zruční a zvýšený počet áut im môže spôsobovať problémy.

Býva tiež bežná prax, že jedna rodina, ktorá ide na rovnaký cintorín, použije dve alebo aj viacero vozidiel, čo situáciu vôbec neuľahčuje. Mestská polícia bude rovnako ako každý rok aj teraz v okolí cintorínov hliadkovať a dbať na bezpečnosť.

Posledný víkend pred dušičkami príde taktiež k zmene času, čo znamená, že sa vo večerných hodinách skôr zotmie. Keď sa k tomu pridá aj častá jesenná hmla, veľké nebezpečenstvo hrozí aj chodcom. V prípadoch, že sa chodci pohybujú po okrajoch ciest, je nutné, aby používali reflexné prvky.

Veľký pozor si dávajte aj na zlodejov. V autách si na viditeľných miestach nenechávajte nič cenné, čo by mohlo pozornosť zlodejov prilákať. V žiadnom prípade si pri hroboch neskladajte kabelky a osobné veci nemajte na miestach bez dozoru. Zlodejom stačí len pár sekúnd, aby využili vašu nepozornosť a na preplnených cintorínoch sa ľahko stratia v dave ľudí.  

Foto: ilustračné

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady? Kontaktujte ma na mailovej adrese: daniel.micik@nitrianskyhlasnik.sk :-)

Televízia Nitrička

Forgot Password