Študentky z UKF vytvorili projekt, ktorý prezentuje históriu a kultúru Nitry

Projekt má zároveň zvýšiť návštevnosť nitrianskych gastroprevádzok, ktoré sú dlhodobo v zložitej situácii.

Študentky chcú do povedomia verejnosti dostať nitrianske pamiatky, o ktorých možno ľudia príčinou nedostatočnej propagácie vedia len málo. Zároveň chcú podporiť kaviarne v meste, ktoré v súčasnej koronavírusovej dobe prežívajú ťažké časy. Projekt s názvom Očuj Nitru realizujú študentky marketingovej komunikácie a reklamy z Univerzity Konštantína Filozofa (UKF).

Počas tohto semestra je ich úlohou Art marketing. „Rozhodli sa vytvoriť projekt, ktorý by spojil kultúru a históriu mesta Nitra s vašou obľúbenou chuťou kávy,“ informuje univerzita.

Iniciátorky projektu spolupracujú s kaviarňou na Palárikovej ulici, kde si zákazníci popri popíjaní kávy môžu vypočuť podcast. „Pri objednaní nápoja so sebou dostali pohár s držiakom, na ktorom sú vyobrazené ilustrácie pamiatok Nitry spolu s QR kódom, ktorý ich presmeroval priamo na IG profil s podcastami,“ približuje UKF.

Zapojiť sa môže aj verejnosť.

Hlavným komunikačným kanálom projektu je sociálna sieť Instagram, kde každý môže do svojej story pridať obľúbenú fotku s pamiatkou Nitry a označením ich profilu #očuj nitru. Fotografie pamiatok poskytol fotograf Marek Zeleňák, podcasty nahral študent odboru hudby a zvukového dizajnu Marek Vojtko a texty k podcastom so zaujímavými faktami napísal docent Martin Hetényi.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password