Študenti, dajte stopku prokrastinácii!

Skúškové obdobie je v plnom prúde.

Každý študent vie, že počas skúškového je všetko zaujímavejšie ako učenie. Prinášame vám zopár rád, ako zvládnuť toto náročné obdobie a pritom zostať v perfektnej psychicky a fyzickej kondícii.

Plánujte
Prvým krokom pred samotným učením je plánovanie. Dobrý time management je základ. Všetky úlohy si vopred dôkladne rozplánujte, aby ste mali na všetky predmety dostatočné množstvo času. Alebo si spravte myšlienkovú mapu, ktorá je skvelá pri plánovaní akejkoľvek aktivity.

Zdroj: Pixabay.com

Pestrá strava
Čím viac zaťažujete žalúdok, tým viac energie odchádza do trávenia. A tomu sa chceme vyhnúť. Aké potraviny jesť v prípade, že chceme, aby bol náš mozog stále fit? Ide predovšetkým o čučoriedky, morské ryby, orechy a semená, celé zrná, čokolády s vysokým obsahom kakaa, paradajky, strukoviny a výrobky z nich.

Neplytvajte časom
Majte na pamäti, že skutočne platí veta, čo môžete urobiť dnes, neodkladajte na zajtra. Nie každý z nás má dar byť najproduktívnejším pred blížiacimi sa deadlinami. Ten nový seriál je síce perfektný, ale určite na vás chvíľu počká.

Šport
Beh medzi učením nikdy nie je zlý nápad. Fyzická aktivita vám oživí režim a dodá energie. Ak nie ste športový typ, chyťte do rúk vysávač a hor sa upratovať. V čistom prostredí ide učenie oveľa ľahšie.

Zdroj: Pixabay.com

Motivácia
Ako zostať motivovaný? Máte pred sebou jasný cieľ, nezabúdajte naň. Každé zlé obdobie raz skončí. Čo najhoršie sa vám môže stať? Veľa šťastia pri skúškach!

Zdroj: Pixabay.com

Televízia Nitrička

Forgot Password