Staré divadlo a knižnice chcú oživiť vzťah k čítaniu a knihám

Knižnice v zriaďovateľskej pôsobnosti Nitrianskeho samosprávneho kraja (NSK) a Staré divadlo Karola Spišáka (SDKS) pripravujú letný program, ktorým chcú vzbudiť záujem o knihy.

foto ilustračná (pixabay.com)

Ide o špeciálny program na podporu čítania a rodinných vzťahov. Hlavnou ideou je prinavrátiť deti aj ich rodičov k literatúre, ku kráse textu a slova. „Je primárne určený rodičom, otcom a starým otcom ale môžu sa ho zúčastniť aj mamy a staré mamy,“ uvádza SDKS.

Autorom projektu je riaditeľ Starého divadla Martin Kusenda.

Spolupracovať budú aj lokálne knižnice a umelci zo SDKS a z Jókaiho divadla v Komárne. „Prihlásení záujemcovia si vyberú vo svojej najbilžšej knižnici ( zoznam knižnic NSK – link klik) knižku a v nej text, s ktorým budú pracovať a ktorý vo finále nahrajú v štúdiu divadla pre svojich blizkych vo formáte mp3,“ vysvetľuje priebeh projektu Staré divadlo. S textom budú účastníci pracovať v dohodnutom čase raz do týždňa približne 30 minút. Jedinou investíciou bude váš čas a chuť.

zdroj: sdn.sk

Podmienkou je, aby malo dieťa alebo rodič čitateľský preukaz v jednej z knižníc zriaďovných NSK.

Patria sem Knižnica Antona Bernoláka v Nových Zámkoch, Knižnica Józsefa Szinnyeiho v Komárne, Krajská knižnica Karola Kmeťka v Nitre, Tekovská knižnica v Leviciach a Tribečská knižnica v Topoľčanoch.

Prihlasovať sa je možné na emailovej adrese nepovinneockovanie@gmail.com, treba uviesť svoje meno, vek a mesto, z ktorého pochádzate. Prihlášky je možné posielať do 16. júla 2021.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password