Slovensko bude upratovať. Pridá sa aj Nitra?

Do veľkej upratovacej akcie sa už zapojili viaceré kúty Slovenska.

Foto ilustračné (zdroj: pixabay.com)

Upratovať, upratovať, upratovať, povedali si organizátori udalosti, do ktorej sa môže zapojiť ktokoľvek z vás. Mnohí sa sťažujete, že v Nitre i okolí sa povaľuje množstvo odpadkov a niektorí z vás sa už podujali na ich zbieranie. Zbierať sa bude aj 23. mája v rámci udalosti s názvom Pure nature day. „Pred rokom sme sa stretli hŕstka kamarátov, dali si rukavice a išli sme pozbierať smeti do lesa pri našom meste. Malo to zmysel, aj keď sme prešli len 10 km. No už vtedy nám napadol koncept, ktorý by mohol byť efektívnejší a mali by sme zásah na väčšiu časť našej krajiny v jeden deň,“ tvrdia iniciátori.

Cieľom Pure nature day je spojiť sa so všetkými, ktorí majú podobný pocit a chcú prírode a okoliu pomôcť.

Ideálne by bolo, ak by sa podobné, či už individuálne alebo skupinové, akcie nemuseli konať, no ak chceme mať v mestách a prírode čistejšie, priložiť ruku k dielu musia ostatní.

Môžu sa prihlásiť jednotlivci, firmy, rodina, kamaráti, spolužiaci a pod. z ktorejkoľvej časti Slovenska.

Prihlasovať sa môžete na webstránke, kde je zobrazená mapa Slovenska, a každé prihlásenie označené červeným bodom. „Do prihlasovacieho formulára stačí napísať buď vaše meno, prezývku alebo názov, aký ste si na tento deň vymysleli, koľko vás asi bude a miesto, kde budete odpadky zbierať (mesto alebo oblasť). Takto Vás vyznačíme na mape,“ vysvetľujú organizátori. Pod mapou sa nachádza zoznam zo „zberačmi“, napr. NITRA – Nitrančani – 5 osôb.

„Veríme, že týmto spôsobom sa nám podarí čo najviac „zabodkovať“ mapu Slovenska a pozbierať čo najviac odpadkov,“ mieni skupina.

Upratovať podľa nich môžete kdekoľvek, v blízkom okolí, v parku alebo na Zobori. Do 26. mája môžete poslať na e-mail info@treklandtrip.sk informáciu koľko kilogramov sa vám podarilo nazbierať, koľko kilometrov ste prešli a koľkí ste boli. Takto môže vzniknúť číslo, ktoré bude stáť za to.

Nadšenci sociálnych sietí sa môžu označovať na Instagram a Facebooku s hashtagom #purenatureday. Vaše fotky a videá tak uvidí viac ľudí a jeden z vás môže vyhrať aj darček.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password