Slnečné a teplé dni sú pred nami. Už máte program na víkend?

Ak si chcete užiť ešte posledné záchvevy leta, spríjemnite si tento víkend akciami, ktoré stoja za to.

Foto: nitraden.sk

Už dnes začína známy multižánrový festival Campana fest, ktorý sa po ročnej pauze opäť vracia do mesta. Tento rok však bude výnimočný – festival bude po prvýkrát trvať až dva dni. Na Svätoplukovom námestí sa v piatok okrem iného predstaví aj skupina Vidiek, Chiki liki tu-a a na sobotu sú pripravené rôzne akcie, workshopy či alegorický sprievod.

V sobotu sa milovníci futbalu môžu tešiť na zápas futbalistov U19 FC Nitra proti FC Petržalka. Zápas sa začína o 11:00 a bude sa konať na Štadióne pod Zoborom.

Foto: nitraden.sk

Ak ste milovníkmi architektúry, výstava s názvom Deň architektúry 2021 je určená presne pre vás. Výstava začína v sobotu 11. 9. o 14.00 hod. predstavením poslania a tiež jej tvorcov. Nasledovať bude otvorená výstava s diskusiou od 15.00 do 20.00 hod. Výstavu môžete navštíviť aj v nedeľu 12. 9. medzi 14.00 a 18.00 hod. Následne bude presunutá do exteriéru až do ukončenia festivalu.

Už túto sobotu sa môžu všetci milovníci rockovej hudby tešiť na skladby kapely Pink Floyd, v podaní hudobnej skupiny PIGS ON THE WINGS. V porovnaní s inými revivalovými kapelami prinášajú PIGS ON THE WING na hudobnú scénu svojrázne prepojenie progresívnej rockovej hudby s problematikou, ktorá trápi mnoho ľudí.

Špecifickým prínosom skupiny sú videoprojekcie, ktoré sú svojim obsahom aktuálne a námety čerpajú zo súčasnej politickej, ekonomickej a medziľudskej sféry.

Vystúpenie sa bude konať o 20:00 v OC Centro v Music A Cafe a vstup je za poplatok 8 €.

Forgot Password