Slnečné a teplé dni sú pred nami. Už máte program na víkend?

Ak si chcete užiť ešte posledné záchvevy leta, spríjemnite si tento víkend akciami, ktoré stoja za to.

Už dnes začína známy multižánrový festival Campana fest, ktorý sa po ročnej pauze opäť vracia do mesta. Tento rok však bude výnimočný – festival bude po prvýkrát trvať až dva dni. Na Svätoplukovom námestí sa v piatok okrem iného predstaví aj skupina Vidiek, Chiki liki tu-a a na sobotu sú pripravené rôzne akcie, workshopy či alegorický sprievod.

V sobotu sa milovníci futbalu môžu tešiť na zápas futbalistov U19 FC Nitra proti FC Petržalka. Zápas sa začína o 11:00 a bude sa konať na Štadióne pod Zoborom.

Foto: nitraden.sk

Ak ste milovníkmi architektúry, výstava s názvom Deň architektúry 2021 je určená presne pre vás. Výstava začína v sobotu 11. 9. o 14.00 hod. predstavením poslania a tiež jej tvorcov. Nasledovať bude otvorená výstava s diskusiou od 15.00 do 20.00 hod. Výstavu môžete navštíviť aj v nedeľu 12. 9. medzi 14.00 a 18.00 hod. Následne bude presunutá do exteriéru až do ukončenia festivalu.

Už túto sobotu sa môžu všetci milovníci rockovej hudby tešiť na skladby kapely Pink Floyd, v podaní hudobnej skupiny PIGS ON THE WINGS. V porovnaní s inými revivalovými kapelami prinášajú PIGS ON THE WING na hudobnú scénu svojrázne prepojenie progresívnej rockovej hudby s problematikou, ktorá trápi mnoho ľudí.

Špecifickým prínosom skupiny sú videoprojekcie, ktoré sú svojim obsahom aktuálne a námety čerpajú zo súčasnej politickej, ekonomickej a medziľudskej sféry.

Vystúpenie sa bude konať o 20:00 v OC Centro v Music A Cafe a vstup je za poplatok 8 €.

Televízia Nitrička

Forgot Password