V Nitre sa po ročnej pauze opäť uskutoční Campana fest. Príde Vidiek i Chiki Liki Tu-a

Vyše 150 účinkujúcich príde na Svätoplukovo námestie roztancovať a zabaviť ľudí. Vstup na festival je voľný a organizuje ho Campana Batucada s podporou mesta.

Minulý rok sa multižárnový festival Campana fest neuskutočnil, a to kvôli koronavírusu. Informovali sme vás o tom aj v jednom z článkov.

Tento rok sa však konať bude. Jeho organizátori, bubeníci Campana Batucada, oslávia na podujatí svoje trináste narodeniny a pozvali naň množstvo talentovaných ľudí, ktorých stretli na svojich cestách.

„Tento rok bude festival trvať dva dni. Počas 10. a 11. septembra sa Nitra stane hlavným mestom samby s pestrým hudobným programom, sprievodnými podujatiami, aktivitami pre deti, alegorickým sprievodom, workshopmi pre verejnosť, ale aj balónom na Svätoplukovom námestí,“ uviedla Lenka Mareková z mestského úradu v tlačovej správe.

Festivalu sa zúčastnia zvučné mená. Zaspieva a zahrá legendárna skupina Vidiek a chýbať nebude ani Chiki Liki Tu-a. Na svoje si prídu aj milovníci slovenského hip hopu, pretože vystúpi Vec so svojím parťákom Škrupom. Vypočuť si budete môcť i Petra Adamova & BonBon Band, kapelu SLIDE i Dominiku Titkovú & Friends.

„S Dominikou sa poznáme doslova už od detstva a priateľstvo i hudobné nadšenie prerástlo do spoločného projektu LATINOSHOW, ktorý mal prvú premiéru v roku 2016. Odvtedy pravidelne spájame sily a zaplavujeme energiou divákov i tanečníkov! Inak tomu nebude ani na našom festivale,“ povedal zakladateľ Prvej školy samby a líder bubnovej show Campana Batucada Igor „Presidente“ Holka, ktorý aktívne pôsobí v Nitre aj ako pedagóg a po celý rok vedie bezplatné kurzy samby, pre deti zo znevýhodnených skupín. 

Tešiť sa však môžete aj na vystúpenie organizátorov – Campana Batucada. Oslávenci si na pódium pozvali akordeonistu Andrej Pleštinského, folklórny súbor pri ZUŠ Art Pegas Kolovrat a aj Petra Adamova.

Počas oboch dní je pripravený aj program pre deti. Najmenších nadchne televízna dvojica Sníček a Dúhalka, cirkusová show Stana Mečiara, predstavenie Kýchosmrk – kamarát z dažďa, majster sveta Ján Kočiš so svojou trial show. Počas soboty ich čaká i medzinárodná prehliadka tradičného bábkového divadla Gašpariáda. Predstavia sa na nej divadlá nielen z domova, ale aj z Českej republiky a Maďarska.

„Sobotným programom bude sprevádzať ostrieľaný slovenský moderátor Roman Juraško,“ povedala Mareková. „V sobotu pešia zóna zaburáca v rytmoch bubnov CAMPANA BATUCADA a jej priateľov. Hudobníci, tanečníci, športovci, pouliční umelci, ale aj nitrianska verejnosť odštartujú na ulici pri obchodom dome Prior a budú pokračovať pešou zónou na Svätoplukovo námestie,“ pokračovala Mareková.

Sprievodu sa zúčastnia aj známe televízne tváre ako napríklad Mirror Family, živé sochy Big Names, no i choduliari, ABADÁ Capoeira a ženská tanečná skupina Bailadora Dance Group.

Igor Holka prezradil aj jednu novinku, ktorá sa objaví na tomto ročníku. Je ňou prezentácia všetkých účinkujúcich alegorického sprievodu, ktorí sa zídu na hlavnom pódiu a predstaví ich Juraško.

Čo sa týka sprievodných podujatí, tak súčasťou nich bude exhibičné chodecké podujatie Acerola Grand Prix. Na festival zavíta i olympijský víťaz v chôdzi na 20 km zo Soulu 1988 Jozef Pribilinec.

„Teší ma, že majú organizátori chuť pridávať sa práve k nášmu festivalu. Náš priateľ Ivan Gontko organizuje svoj vlastný festival, ktorý bude súčasťou oboch festivalových dní,“ vyjadril sa Igor Holka. V piatok sa budú námestím niesť tóny verklikárov a konať sa tu bude aj 8. ročník medzinárodného stretnutia verklikárov pod taktovkou spomínaného Gontka. V sobotu vás rozhýbu tanečníci v štýle Salsa Rueda Dance.

Festival sa uskutoční v OTP režime, a to znamená, že sa ho budú môcť zúčastniť iba očkovaní, testovaní a tí, čo prekonali koronavírus. K dispozícii bude antigénové mobilné odberné miesto pri Ponitrianskom múzeu, kde sa budú môcť návštevníci testovať za poplatok. Podujatia sa môže v jednom okamihu zúčastniť 5 000 návštevníkov.

„Počítať ich budú naši dobrovoľníci na vstupoch. Rovnako budú kontrolovať platnosť potvrdení o očkovaní, testovaní alebo prekonaní,“ informovala produkčná festivalu Lucia Valková.

zdroj: mesto Nitra

foto: Miloš Štefanka

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: marko.mikulasik@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password