Sladká odmena pre nitrianskych zdravotníkov v podobe 2500 kusov veterníkov

Veterníky, ktoré majsterky z potravinárskej školy piekli dva dni, putovali do nitrianskych nemocníc.

zdroj: TASR

Lekári a zdravotnícky personál Fakultnej nemocnice v Nitre a Špecializovanej nemocnice Sv. Svorada Zobor v Nitre dostali tisícky veterníkov ako poďakovanie za svoju prácu v prvej línii. Celkovo 2500 veterníkov upiekli majsterky odbornej výchovy Strednej odbornej školy (SOŠ) potravinárskej na Cabajskej ulici v Nitre, ktorá je v zriaďovateľskej pôsobnosti Nitrianskeho samosprávneho kraja.

„Veterníky sme piekli od utorka rána (16. 3.) do stredy večera (17. 3.). Kolektív majsteriek odbornej výchovy dva dni nepostál napriek tomu, že súčasná pandemická situácia stopla vyučovanie na našej škole rovnako ako v iných školách,“ skonštatovala riaditeľka školy Katarína Čurillová.

Na výrobu 2500 veterníkov potrebovali pekárky 600 vajec, 105 litrov smotany, 10 litrov oleja, 40 kilogramov (kg) cukru, 80 kg múky, 15 kg krémového prášku, 15 kg fondánu, 15 kg čokolády a šesť kg sušeného mlieka. Veterníky po upečení čakali na odovzdanie zdravotníkom vo vyše 100 jednorazových obaloch. Všetky tieto suroviny dodalo osem partnerov, s ktorými škola spolupracuje aj v rámci duálneho vzdelávania.

Televízia Nitrička

Forgot Password