Seniori majú v Nitre možnosť zapojiť sa do Letnej univerzity tretieho veku

Témou štúdia budú včely, liečivé rastliny a huby či zdravotné aspekty konzumácie vína.

foto SPU: NH

Vzdelávanie je aktivita, ktorú možno realizovať v každom veku, mieni Slovenská poľnohospodárska univerzita (SPU) v Nitre, ktorá pre seniorov pripravila onlinu Letnú univerzitu tretieho veku (UTV). „Štúdium na UTV je formou záujmového nekvalifikovaného štúdia v rôznych dĺžkach, kde po ukončení je absolventom slávnostne odovzdané osvedčenie o jeho absolvovaní,“ vysvetľuje SPU.

Vzdelávanie prebieha v rôznych študijných programoch, na ktorých sa podieľajú učitelia, vedeckí odborníci z fakúlt a odborníci z praxe.

„Séria prednášok je naplánovaná tak, aby každý deň bola jedna prednáška od 10.00 h a následne diskusia,“ uvádza univerzita.

foto ilustračná: pixabay.com

Program Letnej univerzity otvorí 6. júla prednáška Petra Šedíka o apiterapii, ktorá sa zaoberá účinkami včelích produktov na ľudský organizmus. 7. júla budú účastníci čiastočne pokračovať v téme prednáškou Med a ďalšie včelie produkty. 8. a 9. júl bude zameraný na liečivé a balkónové rastliny.

Druhý týždeň univerzity začne 12. 7. témou jedlých a liečivých húb, 13. júla sa účastníci dozvedia viac o netradičných či menej známych plodinách, ďalší deň bude prednáška zameraná na zdravotné aspekty umiernenej konzumácie vína. Posledné prednášky prezradia viac o stravovaní v post-covidovom období a sociálnych inováciách v agropotravinárstve. Záujemcovia sa môžu prihlásiť prostredníctvom bezplatnej prihlášky.

Televízia Nitrička

Forgot Password