Sekáč je láska organizoval počas víkendu ďalší bazár oblečenia

O bazároch oblečenia alebo swapoch konajúcich sa v meste pod Zoborom sme vás informovali už niekoľkokrát. Jeden takýto bazár sa uskutočnil aj počas minulej soboty na pešej zóne pred predajňou Sekáč je láska.

Na bazár oblečenia zavítali milovníci módy, ktorí si odniesli so sebou niekoľko kúskov, no i takí, ktorí chceli, aby nimi nosené oblečenie mohli ešte využívať ďalší.

„Toto je naše 10. podujatie. Vlastne je to bazár oblečenia, ktorý sa nazýva Sedemdesiat sukieň mala. Cieľom je čo najviac oblečenia dostať do obehu,“ vyjadrila sa majiteľka butiku Katarína Kožená.

„Snažíme sa dať oblečeniu druhú šancu, nakoľko oblečenia na tejto planéte je až-až a vyrába sa stále nové a nové,“ povedala manažérka butiku Natália Rjabininová.

Sekáč usporadúva bazár oblečenia Sedemdesiat sukieň mala na pravidelnej báze, a to každý mesiac. Bazár má za úlohu naučiť ľudí, že nie je potrebné nevyhnutne kupovať nové, ale stále sa nájde niekto, kto ho nejakým spôsobom ďalej využije.

Majiteľka predajne sa vyjadrila, že oblečenie na takomto bazáre môže predávať naozaj každý. Potrebné je iba napísať na ich facebookový alebo instagramový účet. Stojan a vešiaky predajcom zabezpečia. Ich úlohou je priniesť si iba šatstvo. Na jej slová nadviazala manažérka butiku, že stojan a vešiaky im prenajmú, a to za symbolický poplatok. Dievčatá následne niekoľko hodín predávajú už nenosené oblečenie, ktoré čaká na svojho nového majiteľa.

Predovšetkým ide o sezónne šatstvo, ktoré je čisté a nie je poškodené. Sumy, za ktoré sa bude predávať, si stanoví predajca sám.

Televízia Nitrička oslovila aj niekoľko predajcov a zaujímalo ich, čo bolo dôvodom, že sa rozhodli predávať oblečenie a prečo práve na tejto akcii.

„Tak dôvod je taký, že mám oblečenie, ale nechcem ho vyhodiť, pretože by ho mohol aj niekto iný použiť. Snažím sa ho takto nejakým spôsobom recyklovať. No a prečo práve tu? Lebo je to super sekáč, ktorý robí takéto akcie a dáva možnosť takýmto malým predajcom, aby si pomohli,“ uviedla jedna z predajkýň.

Obdobné bazáre sa konajú hlavne v lete. Chcú ich však organizovať i cez zimu a v interiéri. Podľa slov manažérky by sa to malo pravdepodobne usporadúvať počas nepriaznivého počasia na pešej zóne v DOMOF creativity.

Viac sa dozviete v magazíne TV Nitrička.

foto: TV Nitrička

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: marko.mikulasik@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password