Roztancovaná pešia, čítajúci Ivan Gontko a začiatok letného kina – aj tento víkend to bude v Nitre žiť

Máte už program na víkend? Pomôžeme vám s výberom.

foto: NH

Nitra vraj nezabudla tancovať.

Presvedčiť sa o tom môžete už dnes o 18.00 hod. na pešej zóne. V rámci nitrianskeho kultúrneho leta vystúpia Diamonds Academy, N Dance Company, Michaela MiLy Lyžičiarová, Paulína Stračinová, Amies – Orientálny tanec Susi KaLilat, i.nima_nitra_official, Tony Kotlar, Mažoretky a Mladosť Tekovské Lužany.

Gotická priekopa privíta fanúšikov Geišbergovcov.

Hneď potom, ako sa roztancujete, sa vyberte do gotickej priekopy v hradnom areáli. Súčasťou programu Leto na Nitrianskom hrade bude tento raz tvorba Matina Geišberga, s ktorým vystúpia aj jeho brat Marek a herečka Lucia Korená.

Kuknite sa ševcovi do dielne.

A je tu aj program pre deti. V Ponitrianskom múzeu v sobotu 10. júla pokračuje MULETO. Interaktívny vdelávací program je určený pre deti od 4 do 14 rokov. Viac sa o ňom dozviete v článku nižšie.


Prečítajte si niečo pekné na Kupeckej.

Alebo si nechajte prečítať od herca Starého divadla Karola Spišáka Ivana Gontka. V sobotu medzi 9.30 a 10.30 hod. bude opäť čítať deťom, ale aj dospelým v kníhkupectve a antikvariáte Pod vŕškom.

Na pešiu sa vracia obľúbený bazár oblečenia.

Sedemdesiat sukieň mala …a predsa jej nestačilo. Ak nestačia ani vám, v sobotu 10. júla od 9.00 do 14.00 hod. sa môžete zastaviť pred Sekáčom na pešej a doplniť svoj šatník. Ak ho potrebujete pretriediť, prihláste sa nabudúce tiež.

foto: facebook Stvorené

Program si nájdu aj záhradkári.

V Hideparku sa 10. júla od 12.00 do 20.00 koná Kozafest. Denný festival bude zameraný na ekologické témy v oblasti záhradkárčenia, stravovania, bývania a vzdelávania. Pripravené sú prednášky, diskusie, workshopy a program pre deti.

Dražovčania sa pochvália svojimi pokladmi.

V Kultúrnom dome v Dražovciach v nedeľu 11. júla o 15.00 hod. nájdete výstavu nielen fotiek, ale tiež ďalších obrázkov a napríklad aj výšiviek.

Víkend ukončí začiatok letného filmového festivalu.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password