Bažant Kinematograf je opäť na cestách. Do Nitry príde s 5 filmami

Od nedele do štvrtkuu sa námestie v Nitre zaplní fanúšikmi česko-slovenskej kinematografie.

foto: FB Bažant Kinematograf

Letný festival Bažant Kinematograf aj toto leto putuje po slovenských mestách, filmové zážitky prináša už devätnástykrát. „Nachádzame sa vraj medzi vlnami. Po všetkom, čím sme si museli nielen na Slovensku za uplynulé mesiace prejsť, si želáme, aby tá ďalšia už neprišla a náš život a svet sa vrátil do normálu. Snažíme sa o to aj pri prípravách nášho obľúbeného projektu letného kina Bažant Kinematograf. Chceme priniesť do slovenských miest pohodu a radosť zo zaujímavých domácich filmov a poslať na cestu opäť oba premietacie autobusy,“ uviedla koordinátorka projektu Ľubica Orechovská k aktuálnej sezóne.

Filmové večery začínajú na Svätoplukovom námestí vždy o 21.30 hod.

  • V nedeľu 11. júla si diváci na Svätoplukovom námestí budú môcť pozrieť film Meky o česko-slovenskej hudobnej legende.
  • V pondelok 12. júla nasleduje súčasná trochu čierna gangsterská komédia Bourák.
  • Česko-írsko-poľská životopisná dráma Šarlatán sa bude premietať v utorok 13. júla. Snímka je inšpirovaná skutočným príbehom Jana Mikoláška známeho svojimi liečiteľskými schopnosťami.
  • V stredu 14. júla uvidia diváci tretie pokračovanie komédie s letnou atmsférou 3Bobule.
  • Sériu filmových večerov vo štvrtok 15. júla ukončí veselý a zároveň vážny film o odvahe, snoch, lietaní a Milanovi Rastislavovi Štefánikovi.
foto ilustračná (pixabay.com)

Počas večerov sa bude tiež oslavovať 100. výročie prvého slovenského hraného filmu.

Pred každou projekciou celovečerného filmu sa bude premietať krátky animovaný film a klasika z archívnych zbierok Slovenského filmového ústavu. „Výber tvoria vtipné dielka legiend slovenskej animácie Viktora Kubala (Zem, Postup, Šach) a Jaroslavy Havettovej (Socha, Posledný kameň, realizovaný spoločne s Júliusom Hečkom),“ uvádzajú organizátori.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password