Prvý októbrový víkend bude v Nitre bohatý na zážitky

Október v Nitre bude patriť divadelnému festivalu. Aké ďalšie podujatia nás čakajú? Ponúkame prehľad niektorých z nich.

V sobotu ( 2. 10.) sa na mestskej tržnici uskutoční stretnutie a diskusia s členmi Výboru mestskej časti Staré Mesto. Program odštartuje workshop pred hotelom Tatra. Diskusia na tržnici sa začne o 14.00 hodine a pripravený je aj program pre deti – tvorivá výtvarná dielňa v spolupráci s Ateliérom Médea. Doobeda bude trhy spestrovať živá hudba. Podujatie sa začne o 10:00 pri hoteli Tatra.

V sobotu od 13:00 je na Svätoplukovom námestí pripravené podujatie Black Box výbeh – prostredie pre vidiacich o nevidiacich. Organizátori pripravili black box kino, black box výstavu, Záhon pre nevidiacich, Pocitový chodník či Tulipland / maxi puzzle. Od 14.00 do 15.00 sa bude konať Bubnovačka s Thierrym Ebamom. Vstup je pre každého účastníka zdarma.

Zdroj: festivalpohoda.sk

V sobotu od 18:30 sa v Hideparku môžete tešiť na príhody z Cestovateľského kina. Filip, Paľo, Michal a Rasťo prešli Cestu hrdinov SNP za 26 dní a 9 hodín a ich dobrodružná cesta mala dĺžku viac ako 770 kilometrov. Nielen kvôli prekonaniu samých seba, ale aj kvôli pomoci Martinkovi, ktorý túto cestu na vozíčku sám neprejde. Porozprávajú o svojej ceste a nebude chýbať ani špeciálny hosť – Martinko so svojou rodinou. Vstup na cestovateľské kino je dobrovoľný a celý výťažok poputuje na podporu OZ Martinko.

Zdroj: pinterest.com

Témou 30. ročníka festivalu budú presahy a objavia sa nie len v hlavnom, ale aj v bohatom sprievodnom programe. Počas šiestich festivalových dní – od 1. do 6. októbra ponúkne divadlo, rozhovory, koncerty, program pre deti, standupy či komentované prehliadky. Pod názvom „Festival deťom“ prinesie viaceré predstavenia, pre najmenších, ktoré sa odohrajú v sobotu (2. 10.) – Smiech je najlepší liek, Popolvár, Drotár či Dora.

V nedeľu (3. 10.) sa o 16:00 uskutoční prehliadka KINO PALACE, ktorá vráti návštevníkov do bývalého kina, ktoré je na mape Technických pamiatok Nitry. Pripravená bude prehliadka budovy a okolia v sprievode OZ Nitrianske kultúrne dedičstvo. Zraz bude pred bývalým kinom na Radlinského ulici.

foto: NH

V nedeľu, 3. októbra o 18:00 vo Veľkej sále Divadla A. Bagara čaká na milovníkov divadelných predstavení inscenácia Borodáč alebo Tri sestry. Vecná, provokatívna aj plná živého humoru je táto životopisná inscenácia o obyčajnom mužovi z východného Slovenska, ktorý sa stal jednou z najvýznamnejších osobností slovenského divadelníctva.

Televízia Nitrička

Forgot Password