Prípravy Starého divadla Karola Spišáka sú v plnom prúde

Veršované bábkové predstavenie odohrajú v náhradných priestoroch.

Pestrofarebnú scénu, rozprávkový motív a životné hodnoty ako priateľstvo a súdržnosť po čase prinesie umelecký súbor Starého divadla v Nitre. Jediné májové predstavenie – Dhý, Široký a Bystrozraký – herci odohrajú pri príležitosti Medzinárodného dňa detí.

Konečne jedna krásna, malebná, úžasná inscenácia. Bábkové divadlo sa v plnej sile vracia na naše javisko,“ vyjadril sa riaditeľ Starého divadla Karola Spišáka Martin Kusenda na minuloročnej premiére.

Veršované prestavenie sa síce vráti na divadelné dosky, no nie v Nitre. Inscenácia sa pripravuje v priestoroch Kultúrneho domu v Močenku, kde malo divadlo prechodne hrávať. Dobrodružné putovanie troch nerozlučných kamarátov a princa uvidíte môžete vidieť už túto sobotu 30. mája o 15.00.

Zdroj: archív TV Nitrička

Klasická rozprávka s motívom víťazstva dobra nad zlom je určená približne od 4 do 10 rokov. Veku sme to priblížili farebnosťou a extrovertnou scénou, lebo príbeh je istým spôsobom smutný. Tak jemne baladicky to napísala autorka, takže sme museli vyrovnať úrovne,“ vysvetlil režisér predstavenia Kamil Žiška.

Zdroj foto: fb SDKS

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password