Priestor za CVČ Domino má byť doplnený o mobiliár a zeleň. Strážiť ho bude kamerový systém

Kedysi obľúbený a neskôr dlhé roky nevyužívaný priestor pri Centre voľného času (CVČ) Domino v Nitre sa začal meniť minulý rok. Nitrianska radnica prišla s myšlienkou vytvoriť z bývalého hádzanárskeho športoviska takzvaný pocket park.

Ide o menší verejný park, ktorý rozlohou nie je vhodný na veľké aktivity, ale poskytuje zeleň a miesto na posedenie. Prvé opravné práce pred rokom začali búraním staticky narušeného múru, koncom roka sa začalo aj búraním tribúny. Po asanačných prácach nasledovala príprava projektovej dokumentácie.

Stavebný úrad zverejnil oznámenie o začatí stavebného konania.

Súčasťou revitalizácie priestranstva pri Domine je úprava verejného priestoru, oplotenie, multifunkčné ihrisko, altánok aj kamerový systém. „Neudržiavaný a nevyužívaný areál bývalého hádzanárskeho ihriska bude revitalizovaný, s využitím na športové a voľnočasové aktivity. Slúžiť bude pre návštevníkov CVČ Domino, aj pre verejnosť,“ uvádza sa v oznámení.

Väčšina betónových a asfaltových nepriepustných plôch má byť nahradená priepustnými. Pribudne 17 kusov jednodruhovej aleje stromov. Na stenách altánku a oplotení sú navrhnuté popínavé rastliny. „Bezpečnostné zelené pásy z trvaliek a kríkov oddeľujú pešiakov od cesty na oboch uliciach, slúžia na zachytávanie prachu a smogu, a tiež na vsakovanie a spätné vyparovanie zrážkových vôd,“ uvádza sa k budúcim kvetinovým záhonom.

Ihrisko má byť doplnené o dva výškovo nastaviteľné basketbalové koše.

V rámci mobiliáru majú pribudnúť lavičky, stoly, odpadkové koše, cyklostojany, ochranné mreže ku stromom a pitná fontána so zabudovanou miskou pre psy.

Kamerový systém bude prepojený s mestskou políciou.

Navrhnutých je sedem kamier, ktoré budú s mestskou políciou prepojené bezdrôtovým spojením.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password