Na ihrisku pri CVČ Domino v Nitre začala prvá etapa opravných prác

Po ukončení opráv bude priestor po dlhých rokoch využívaný.

Mesto Nitra už na jar tohto roka avizovalo, že zanedbané a nevyužívané ihrisko pri Centre voľného času Domino na Štefánikovej ulici dostane nový vzhľad. Podľa radnice je teraz prioritou vybudovať tu kvalitný verejný priestor, ktorý bude môcť opäť využívať široká verejnosť.

„Prvé práce začali v pondelok 16. augusta zbúraním staticky narušeného múru v pôdorysnom tvare písmena ,L‘ od strany Mlynov,“ informuje Lenka Mareková z mestského úradu.

Spomínané ihrisko bolo dlhé roky uzvareté z dôvodu havarijného stavu, začiatkom mája však mestskí poslanci schválili financie na jeho sanáciu. „V prvej fáze otvoríme priestor od ulice. Hrubé múryktorých životnosť už skončila, zbúrame a vytvoríme miesto pre zeleň a návštevy verejnosti,“ povedal primátor Nitry Marek Hattas.

búracie práce (foto: Roman Oravec)

Prvá etapa obnovy, na ktorú bolo vyčlenených 20-tisíc eur, potrvá do konca roka.

Priestor smerom do Chalupkovej ulice a Ulice Československej armády bude upravený. Okolo ihriska sa doplné priehľadný plot, ktorý zabezpečí vizuálny kontakt. „Vznikne tu tzv. „pocket park“ – malý verejný park, ktorý rozlohou nie je vhodný na veľké aktivity, ale poskytuje zeleň a miesto na posedenie,“ dodáva Lenka Mareková.

Vzniknutý bezpečný priestor má pre verejnosť aj potreby blízkeho centra voľného času.

ilustračné obrázky vizualizácií zo štúdie (mesto Nitra)

Televízia Nitrička

Forgot Password