Prednáška o histórii obliekania

Ako sa rokmi menil ideál krásy, ktoré obdobie nazývame obdobím vlečkovej módy, prečo dáma v časoch rokoka mohla sedieť v parku na lavičke jedine osamote a mnoho ďalších zaujímavostí z dejín obliekania.

Prednáška k téme odevu a odievania s názvom Šaty robia človeka (Malá sonda do dejín odievania) reflektuje na zbierkový fond Ponitrianskeho múzea v Nitre a tiež na aktuálnu výstavu divadelného kostýmu – Múzeum v divadle, divadlo v múzeu a bude sa konať 29. septembra, resp. iný termín podľa dohody.

„Z dôvodu epidemiologickej situácie sa prednáška presúva z priestorov múzea do škôl. Prednáška je vhodná pre žiakov základných a stredných škôl. Obsahovo prednášku prispôsobíme záujmovej skupine,“ vyjadrila sa historička Katarína Beňová, odborná pracovníčka Ponitrianskeho múzea v Nitre, ktorá prednášky realizuje.

Prednášky a záverečná diskusia sú realizované priamo v škole, čas a termín je možné dohodnúť individuálne s usporiadateľom.

Šaty robia človeka (Malá sonda do dejín odievania) je organizovaná pri príležitosti Dní európskeho kultúrneho dedičstva.

zdroj foto: dekd.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password